Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

3 punkty zostają w Tarnowie

16.12.2020

Po weekendowym zwycięstwie z SAN-Pajdą Jarosław drużyna z Tarnowa kontynuuje dobrą serię. Na własnej hali zwyciężył pewnie z beniaminkiem rozgrywek, zespołem NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0.

Początek pierwszego seta nie zwiastował łątwej wygranej zespołu z Tarnowa, początkowo inicjatywa była po stronie przyjezdnych, które wypracowały sobie 2 punkty przewagi i wydawało się, że to one są na lepszej drodze do zwycięstwa w tej partii. Mimo kilku błędów własnych nasz zespół zachował spokój, co pozwoliło najpierw doprowadzić do remisu, a następnie do wyjścia na prowadzenie. Przy wyniku 21:17 kilka punktów z rzędu zdobyły zawodniczki z Nowego Dworu Mazowieckiego, jednak po tym przestoju tarnowskie Żyrafy poprawiły skuteczność w ataku, ostatecznie triumfując 25:22.

Dobra gra w końcówce premierowej odsłony tego spotkania przełożyła się na obraz drugiej partii. Tarnowianki od samego początku narzuciły swój styl gry, pewnie kończąc swoje ataki, a do tego dołożyły kilka punktów z zagrywki. Przy wyniku 16:10 kilka punktów zdobyły podobieczne trenera Kujawskiego, jednak nie wybiło to z rytmu zawodniczek Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów, które do końca seta kontrolowały grę wygrywajac 25:16.

Kolejnego seta lepiej zaczęły nowodworzanki, które wyszły na prowadzenie 7:5. W następnych akcjach obraz gry uległ zmianie, dzięki czemu tarnowianki zdobyły kilka punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca meczu. Ostatnia partia zakończyła się wynikiem 25:19. Zespół z Tarnowa dopisał do swojego dorobku 3 punkty, wyprzedzając w tabeli Karpaty Krosno i AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

MVP: Karolina Szczygieł

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0
(25:22, 25:16, 25:19)

Składy zespołów:
Grupa Azoty: Dreczka, Szczygieł, Bimkiewicz, Stroińska, Szabó, Pellegrino, Krześlak (libero)

NOSiR: Tkaczyk, Świętoń, Duda, Paluszkiewicz, Wołoszyn, Turkot, Balcerowicz (libero) oraz Serowiecka, Kołodziejczyk, Cybulska