Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Zwycięstwo!

13.12.2020

Tarnowskie żyrafy po kilku nieudanych spotkaniach przerwały złą serię i po bardzo emocjonującym spotkaniu wygrały z drużyną SAN-Pajda Jarosław wynikiem 3:2.

Od samego początku meczu postawa zawodniczek z Tarnowa mogła się podobać. Potrafiły one narzucić swój styl gry, dobrze radziły sobie w przyjęciu i popełniały niewiele błędów własnych. Przebieg tej partii był w pełni kontrolowany przez nasze zawodniczki, czego efektem było wysokie zwycięstwo 25:15.

Wydawało się, że w kolejnym secie nasze zawodniczki potwierdzą dobrą dyspozycję tego dnia i zakończą go na swoją korzyść, jednak role na boisku odwróciły się. Przy dobrych zagrywkach zawodniczek z Jarosławia traciliśmy punkty seriami, czego efektem był wynik 4:16 dla gości. W końcówce partii gra się wyrównała, jednak podopieczne trenera Piotra Pajdy nie oddały wypracowanej przewagi i triumfowały 25:17.

Dobra gra w końcówce poprzedniego seta przełożyła się na dobre rozpoczęcie w trzeciej odsłonie, kiedy to tarnowianki wróciły do gry, jaką prezentowały w premierowej odsłonie tego spotkania. Po dobrym początku naszym zawodniczkom ptrzytrafił się lekki przestój, wówczas przewaga gospodyń zmalała do dwóch punktów (17:15). W kluczowym momencie siatkatki z Tarnowa utrzymały jednak koncentracje i zwyciężyły w tej partii 25:21.

Zawodniczki z Jarosławia, walczące o tie-breaka, dobrze rozpoczęły kolejnego seta prowadząc 10:6. Gra naszego zespołu falowała, mieliśmy problemy z kończeniem ataków, co skutkowało kolejnymi punktami dla drużyny gości (15:9). Do końca tej partii obraz gry nie uległ zmianie, w związku z czym do wyłonienia zwycięzcy tego pojedynku trzebał było rozegrać tie-break.

W finałowej odsłonie tego meczu lepsze okazały się tarnowianki. Po wyrównanym początku zbudowały one przewagę, której nie oddały już do końca. Po zdobyciu ostatniego punktu w naszym obozie nastąpiła prawdziwa ekslozja radości, gdyż było to pierwsze zwycięstwo tarnowianek od meczu z Olimpią Jawor.

MVP: Vivian Pellegrino

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – SAN-Pajda Jarosław 3:2
(25:15, 17:25, 25:21, 20:25, 15:12)

Składy zespołów:
Grupa Azoty: Dreczka, Szczygieł, Bimkiewicz, Stroińska, Szabó, Pellegrino, Krześlak (libero) oraz Dąbrowska, Kaczorowska i Cur

SAN-Pajda: Stepko, Chmielewska, Nowak, Saj, Dąbrowska, Dudek, Murdza (libero) oraz Krysztofiak, Papszun, Dutkiewicz (libero)