Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Porażka w Poznaniu

06.12.2020

Tarnowianki nie mogą zaliczyć ostatniego weekendu do udanych. Wyjazdowy mecz w Poznaniu zakończył się porażką naszej drużyny 0:3. Był to trzeci mecz z rzędu bez dobyczy punktowej, co plasuje nasz zespół na odległej, 12. pozycji w tabeli.

Gra naszego zespołu w początkowej fazie meczu mogła się podobać. Przesunięcie Magdy Szabó na pozycje libero wzmocniło przyjęcie i pozwoliło na wyrównaną walkę z poznańskim zespołem. Niestety przy wyniku 10:10 do głodu doszły gospodynie, które po serii dobrych zagrywek wyszły na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do końca tej partii wygrywając 25:20.

Drugi set zaczął się bardzo źle dla naszej drużyny, problemy w przyjęciu skutkowały kolejnymi punktami dla podopiecznych Marcina Patyka. Przy wyniku 5:7 gra naszego zespołu uległa poprawie, co skutkowało doprowadzeniem do wyrównania stanu tej partii. Przy wyniku 14:14 do głodu ponownie doszły poznanianki, które mocną zagrywką odrzucily nasze zawodniczki od siatki i zaczęły zodbywać punkty seriami, czego efektem było zwycięstwo 25:18.

W ostatnim secie obserwowaliśmy najbardziej wyrównaną rozgrywkę. Tarnowianki poprawiły swoją grę, potrafiłī kontrolować boiskowe wydarzenia i wydawało się, że mają szansę na odwrócenie losów tego spotkania. Niestety, w kluczowym momencie, przy wyniku 24:21, ponownie lepsze okazały się zawodniczki z Poznania, które po dobrych serwisach Weroniki Fojucik doprowadziły do zwycięstwa 27:25.

MVP: Klaudia Świstek

Enea Energetyk Poznań – Grupa Azoty Roleski Tarnów 3:0
(25:20, 25:18, 27:25)

Składy zespołów:
Energetyk: Klekot (5), Pisarska (5), Świstek (11), Miechowicz (16), Oktaba (8), Fojucik (13), Skomorowska (libero) oraz Stachowiak, Niwald, Wojciechowska i Wnuk (libero)
Grupa Azoty: Cur, Szczygieł (2), Bimkiewicz (15), Stroińska (11), Kaczorowska (3), Pellegrino (6), Szabo (libero) oraz Dreczka (6), Dąbrowska (1) i Szpak (2)