Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 10. kolejki

04.12.2020

Już jutro drużyna Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzy się na wyjeździe z zespołem ENEA Energetyk Poznań. Dla tarnowianek będzie to okazja do rehabilitacji po dwóch ostatnich spotkaniach, które zakończyły się porażkami drużyny Wojciecha Serafina. Początek meczu na hali CITYZEN w Poznaniu o godzinie 17:00. 

Zawodniczki z Tarnowa nie mogą zaliczyć środowego starcia z zespołem ASOTRA Płomień Sosnowiec do udanych. W naszym zespole było kilka momentów dobrej gry, jednak przez większą część meczu to zawodniczki ze Śląska kontrolowały grę. Najlepszą punktującą naszej drużyny była ponownie Ewa Bimkiewicz, która zdobyła 17 punktów. Ponadto 11 punktów zdobyły nasze środkowe, jednak nie pozwoliło to na wygranie nawet jednego seta. 

Zespół z Poznania wraca do ligowej rywalizacji po ponad tygodniowej przerwie, gdyż weekendowe spotkanie ze Stalą Mielec zostało przełożone. Ostatni mecz podopieczne Marcina Patyka rozegrały 26. lisopada, kiedy po interesującym i zaciętym pojedynku uległy one 2:3 Solnej Wieliczka (w jednym z setów padł wynik 33:31). Latem w poznanskiej drużynie doszło do wielu zmian kadrowych, a jedyną zawodniczką, która zdecydowała się pozostać w zespole jest Klaudia Świstek. Włodarze zespołu z Poznania postawili w tym sezonie na mieszankę doświadczenia z młodością, co pozwoliło na zdobycie dotychczas 10. punktów w ligowej tabeli.

W tej kolejce jednym z ciekawszych spotkań wydaje się starcie uczennic ze Szczyrku z dobrze radzącą sobie w tych rozgrywach drużyną KS Częstochowianka. Ciekawie zapowiadał się również mecz SAN-Pajdy Jarosław ze Stalą Mielec, jednak został on przełożony na prośbę mieleckiego klubu.

Pełna lista meczów 10. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

KS Olimpia Jawor – NOSiR Nowy Dwór Mazowieckin

UNI Opole – Karpaty Krosno

7R Solna Wieliczka – AZS Politechnika Śląska Gliwice

ENEA Energetyk Poznań – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

SMS PZPS Szczyrk I – KS Częstochowianka

SAN-Pajda Jarosław – SPS Stal Mielec

Asotra Płomień Sosnowiec – pauzuje