Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Bez punktów w Sosnowcu

02.12.2020

Porażką 0:3 zakończył się wyjazdowy mecz tarnowskich Żyraf z zespołem ASOTRA Płomień Sosnowiec. Była to już piąta porażka małopolskiej drużyny w tym sezonie.

Gospodynie od samego początku narzuciły swój styl gry, punktując zarówno w ataku, jak i bezpośrednio z zagrywki. Przy serii dobrych zagrywek Nikoli Abramajtys (wybranej MVP tego spotkania) klub ze Śląska prowadził aż 18:9. Trener Wojciech Serafin zdecydował się na kilka roszad w składzie, jednak jego zespół nie był w stanie odrobić strat, przegrywając tego seta 17:25.

W drugiej partii gra naszego zespołu wyglądała dużo lepiej. Poprawa przyjęcia skutkowała większą skutecznością w ataku, co przełożyło się na kilkupunktowe prowadzenie w pierwszej fazie tego seta. Nasze zawodniczki nie utrzymały jednak przewagi, przeciwniczki najpierw doprowadziły do wyrównania, a następnie po serii punktów przy własnej zagrywce zwyciężyły 25:22.

Obraz gry w kolejnym secie nie uległ większej zmianie. Gra po obu stronach falowała, zawodniczki zdobywały punkty seriami, ale ponownie w kluczowej fazie seta lekką przewagę wypracowały gospodynie. Po asie serwisowym Simony Dreczki wydawało się, że nasz zespół nawiąże jeszcze walkę w tej partii, jednak wówczas siatkarki z Sosnowca ponownie zdobyły kilka punktów przy własnym serwisie, co skutkowało zwycięstwem 25:21.

MVP: Nikola Abramajtys

Asotra Płomień Sosnowiec – Grupa Azoty Roleski Tarnów 3:0
(25:17, 25:22, 25:21)

Płomień Sosnowiec: Grodzka, Trojnar, Colik (libero), Bagrowska, Woźniczka, Abramajtys, Kawa oraz Buczek, Patoń,

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów: Szabó, Cur, Bimkiewicz, Kaczorowska, Pellegrino, Szpak, Krześlak (libero) oraz Dreczka, Szczygieł, Dąbrowska i Stroińska.