Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź meczu z Płomieniem Sosnowiec

01.12.2020

Po kilku dniach przerwy zawodniczki Grupy Azoty Roleski PWSZ Tarnów wracają do walki o ligowe punkty. Już jutro rzeciwnikiem tarnowskich Żyraf będzie lider tabeli - Asotra Płomień Sosnowiec. Początek meczu na hali MOSiR w Sosnowcu o godzinie 19:00.

Mecz ten początkowo miał się odbyć 7. listopada w ramch 6. kolejki spotkań, jednak plany te zostały pokrzyżowane przez obecność zawodniczek z Tarnowa na kwarantannie. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Serafina będzie to bardzo ważne spotkanie, gdyż strata do zespołu z Sosnowca wynosi aż 10 punktów. Mimo porażki w ostatnim meczu z UNI Opole postawa drużyny mogła się podobać. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym więcej zimnej krwi w kluczowych momentach wykazały zawodniczki z Opola, dzięki czemu to one cieszyły się tego dnia z ligowych punktów. Jeżeli nasz zespół zagra jutro na podobnym poziomie jak w piątek, a do tego wyeliminuje kilka błędów, powinien nawiązać z przeciwniczkami równorzędną walkę.

Postawa beniaminka z Sosnowca jest jedną z największych niespodzianek obecnego sezonu. Trener Krzysztof Zabielny ma do dyspozycji bardzo wyrównany skład, który przegrał dotychczas tylko 2 spotkania, w tym mecz z Nowym Dworem Mazowieckim, rozegrany w ostatni weekend. Mocną bronią zespołu z Sosnowca jest pozycja atakującej, gdzie o pierwszy skład walczą Patrycja Patoń i Katarzyna Bagrowska. Każda z nich w tegorocznych rozgrywkach zdobyła już ponad 100 punktów. W zespole ze Śląska występują rownież znane w Tarnowie Maja Grodzka, Nikola Abramajtys i Aleksandra Buczek.

Wyniki 6. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki  - Karpaty Krosno 3:1

SMS PZPS Szczyrk - AZS Politechnika Śląska Gliwice 3:0

KS Olimpia Jawor - SPS Stal Mielec  0:3

UNI Opole - SOLNA Wieliczka (przełożony)

 

ENEA Energetyk Poznań - SAN-Pajda Jarosław (przełożony)