Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Słodko-gorzki tydzień

29.11.2020

W mieszanych nastrojach kończą ten tydzień tarnowskie Żyrafy. W środę zwyciężyły one z beniaminkiem ligi Olimpią Jawor 3:1, jednak w piątek uległy takim samym stosunkiem setów drużynie UNI Opole.

Ze względu na zaległości spowodowane zakażeniem koronawirusem zespoł z Tarnowa zmuszony jest nadrabiać zaległości grając po dwa spotkania tygodniowo. Przed spotkaniem z Olimpią wydwało się, że zdecydowanym fawrotym tego spotkania są podopieczne Wojciecha Serafina, jednak pierwszy set pokazał, że zawodniczki z Dolnego Śląska przyjechały do Tarnowa walczyć o ligowe punkty, a dzięki dobrej grze blokiem i kilku asach serwisowych wygrały pierwszą partię 25:20.

W drugim secie tarnowianki zdołały narzucić swój styl gry, kontrolując boiskowe wydarzenia przez cały przebieg tej części meczu, ostatecznie zwyciężając 25:15. W kolejnej odsłonie gra na boisku się wyrównała, a w pewnym momencie to zawodniczki przyjezdne zdołały odskoczyć na kilka punktów, prowadząc 16:10. Wówczas w polu zagrywki pojawiła się Malwina Stroińska, która mocnymi zagraniami odrzuciła przeciwniczki od siatki, co umożliwiło doprowadzenie do remisu, a następnie wyjścia na prowadzenie, którego gospodynie nie oddały już do końca, wygrywając 25:23. Ostatni set to kontynuacja dobrej gry tarnowianek. Prawdziwy popis gry w ataku dała Ewa Bimkiewicz, która poprowadziła nas zespoł do zwycięstwa w tej partii wynikiem 25:18.

MVP: Ewa Bimkiewicz

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Olimpia Jawor 3:1
(20:25, 25:15, 25:23, 25:18)

Składy zespołów:
Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów: Szabó (5), Cur (5), Szczygieł (20, Bimkiewicz (28), Kaczyńska (10), Pellegrino (10), Kaczyńska (libero) oraz Stroińska (9), Szpak (2) i Krześlak (libero)
Olimpia Jawor: Mirosławska (8), Pietruszka (11), Mackiewicz (8), Makarewicz (13), Mielczarek (8), Marcyjanik (4), Kwolek (libero) oraz Krycka, Piszcz (3) i Klisiak (libero)

W piątek do Tarnowa zawitał zespół UNI Opole, który po słabym początku rozgrywek wygrał ostatnie 3 mecze i wrócił do walki o czołowe lokaty. Od samego początku spotkania zawodniczki po obydwu stronach siatki prezentowały bardzo wysoki poziom. Pierwszy set układał się po myśli drużyny z Opola, jednak przy wyniku 16:11 straciły 7 punktów z rzędu i to gospodynie wyszły na nieznaczne prowadzenie, którego nie oddały już do końca wygrywając 25:23.

W kolejnym secie gra drużyny Wojciecha Serafina kompletnie się posypała. Zawodniczki z drugiej strony siatki całkowicie zdominały tą partię, kontrolując jej przebieg od początku do końca, co zakończyło się zwycięstwem aż 25:12.

Kolejne dwie partie miały bardzo wyrównany przebieg. W trzecim secie zawodniczki z Tarnowa prezentowały dużo lepszy poziom, prowadziły przez długi czas, jednak w kluczowym momencie dały się dogonić, a następnie przegonić swoim przeciwniczkom, które w które zwyciężyły 25:20. Czwarta odsłona tego meczu miała bardzo podobny przebieg. Większość seta nieznaczne prowadzenie utrzymywał zespół z Małopolski, jednak ponownie w kluczowym momencie większym opanowaniem popisały się zawodniczki UNI, co pozwoliło im zwyciężyć 25:23.

MVP: Kinga Stronias

Grupa Azoty Roleski Tarnów – Uni Opole 1:3
(25:23, 12:25, 20:25, 23:25)

Grupa: Szabo (15),  Cur (7), Bimkiewicz (14), Kaczorowska (2), Pellegrino (12), Szpak (2), Krześlak (libero) oraz Dreczka, Szczygieł (1), Salamon, Dąbrowska, Hebda (1) i  Stroińska (6)
Uni: Orzyłowska (9), Stronias (28), Rybak (4),  Ciesiulewicz (11), Makarowska (2), Sieradzka (12), Adamek (libero) oraz Borawska (4),