Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź meczu z Olimpią Jawor

24.11.2020

Już w najbliższą środę zawodniczki zespołu Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów przystąpią do rozegrania zaległego meczu 7. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet z Olimpią Jawor. Początek meczu na hali PWSZ w Tarnowie o godzinie 18:00.

W ostatnią sobotę zawodniczki z Tarnowa wróciły do gry po ponad miesięcznej przerwie. Mimo momentami dobrej gry uległy one uczennicom ze Szczyrku, przegrywając mecz 1:3. Dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami była indywidualna postawa kilku zawodniczek, w tym sprowadzonej z Brazylii środkowej Vivian Pellegrino. W drużynie tarnowskich Żyraf okazję do debiutu otrzymała również Paulina Szpak, która wróciła do gry po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

Drużyna Olimpii jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek o mistrzostwo 1. Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół ten również zmagał się w ostatnim czasie z kilkoma przypadkami zakażenia koronawirusem, a do gry wrócił w ostatnią niedzielę, ulegając Stali Mielec 0:3. Kluczową postacią tego zespołu jest atakująca Sandra Mielczarek, która w dotychczasowych spotkaniach zdobyła 64 punkty, co jednak nie przyniosło jej drużynie ani jednego zwycięstwa. 

Pozostałe mecze tej kolejki ligowych zmagań zostały rozegrane 14. listopada.

Wyniki 7. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

Karpaty Krosno - Płomień Sosnowiec 2:3

AZS Politechnika Śląska Gliwice - UNI Opole 2:3

KS Częstochowianka - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0

SPS Stal Mielec - SMS PZPS Szczyrk 2:3

SOLNA Wieliczka - ENEA Energetyk Poznań (przełożony)