Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Zapowiedź meczu z Olimpią Jawor

24.11.2020

Już w najbliższą środę zawodniczki zespołu Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów przystąpią do rozegrania zaległego meczu 7. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet z Olimpią Jawor. Początek meczu na hali PWSZ w Tarnowie o godzinie 18:00.

W ostatnią sobotę zawodniczki z Tarnowa wróciły do gry po ponad miesięcznej przerwie. Mimo momentami dobrej gry uległy one uczennicom ze Szczyrku, przegrywając mecz 1:3. Dobrym prognostykiem przed kolejnymi spotkaniami była indywidualna postawa kilku zawodniczek, w tym sprowadzonej z Brazylii środkowej Vivian Pellegrino. W drużynie tarnowskich Żyraf okazję do debiutu otrzymała również Paulina Szpak, która wróciła do gry po kilkumiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją barku.

Drużyna Olimpii jest tegorocznym beniaminkiem rozgrywek o mistrzostwo 1. Ligi Siatkówki Kobiet. Zespół ten również zmagał się w ostatnim czasie z kilkoma przypadkami zakażenia koronawirusem, a do gry wrócił w ostatnią niedzielę, ulegając Stali Mielec 0:3. Kluczową postacią tego zespołu jest atakująca Sandra Mielczarek, która w dotychczasowych spotkaniach zdobyła 64 punkty, co jednak nie przyniosło jej drużynie ani jednego zwycięstwa.

Pozostałe mecze tej kolejki ligowych zmagań zostały rozegrane 14. listopada.