Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 8. kolejki

20.11.2020

Już jutro drużyna Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów zmierzy się na wyjeździe z zespołem SMS PZPS Szczyrk. Dla tarnowianek będzie to powrót na ligowe parkiety po ponad miesięcznej przerwie, która była spowodowana wykryciem koronawirusa u części naszych zawodniczek. Początek spotkania o godzinie 17:00. 

Ze względu na komplikacje związane z koronawirusem nasz zespół rozegrał dopiero 3 z 7 planowanych spotkań, co pozwoliło na zdobycie 4 punktów. Najbliższy mecz rozpocznie dwutygodniowy maraton, podczas którego podopieczne trenera Serafina rozegrają aż 4 spotkania.

Uczennice ze Szczyrku bardzo dobrze rozpoczęły ten sezon, mając na swoim koncie 10 punktów po 5 rozegranych meczach. Dużym zaskoczeniem była ich postawa w poprzedniej kolejce, kiedy postawiły się liderkom tabeli z Mielca i ostatecznie triumfowały 3:2. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrały Julita Piasecka i Martyna Czyrniańska, które zdobyły razem aż 52 punkty. Powstrzymanie tych zawodniczek może być kluczem do osiągnięcia w Szczyrku korzystnego rezultatu.

W tej kolejce bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Opolu, gdzie UNI zmierzy się ze Stalą Mielec, która będzie chciała się zrehabilitować po porażce w poprzedniej kolejce. O zwycięstwo z pewnością powalczy również beniaminek z Sosnowca, który wyrasta na objawienie rozgrywek, mając na swoim koncie 13 punktów.

 

Pełna lista meczów 8. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

KS Olimpia Jawor – Karpaty Krosno

UNI Opole – SPS Stal Mielec

SAN-Pajda Jarosław – 7R Solna Wieliczka

SMS PZPS Szczyrk I – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

Asotra Płomień Sosnowiec – KS Częstochowianka

ENEA Energetyk Poznań – AZS Politechnika Śląska Gliwice

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – pauzuje