Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Porażka w Częstochowie

18.10.2020

Nowy trener tarnowskich Żyraf nie może zaliczyć debiutu do udanych. Zawodniczki prowadzone od kilku dni przez Wojciecha Serafina uległy drużynie KS Częstochowianka 1:3.

Gospodynie od samego początku spotkania narzuciły swój styl gry, a dzięki dobrej zagrywce wyszły na kilkupunktowe prowadzenie 8:4. W dalszej części tego seta gra uległa wyrównaniu, jednak dzięki wypracowanej przewadze zawodniczki z Częstochowy triumfowały w tej partii 25:18.

Kolejny set rozpoczął się podobnie do poprzedniego. Bardzo dobrze w polu zagrywki radziła sobie Rozalia Hnatyszyn, dzięki czemu zawodniczki trenera Stelmacha wyszły na prowadzenie 10:6. Nasze zawodniczki miały spore problemy z kończeniem ataków, w obronie bardzo dobrze spisywała się libero Kinga Wysokińska, wybrana MVP tego spotkania. Częstochowianki nie oddały zbudowanej przewagi do końca seta wygrywając 25:19.

Zmiana obrazu gry nastąpiła dopiero w trzecim secie. Po naszej stronie siatki dużo lepiej funkcjonowało przyjęcie, co skutkowało wyrównaną grą przez większość tej partii. W końcówce bardzo dobrze prezentowała się Ewa Bimkiewicz, która najpierw zdobyła 2 punkty z rzędu, a następnie przy jej zagrywce mieliśmy piłkę setową, którą została wykorzystana przez nasz zespół (25:22).

Kolejny set wyglądał niestety bardzo podobnie do dwóch pierwszych partii. Już na samym początku gospodynie zbudowały przewagę czterech punktów (10:6). Nasz zespół popełniał sporo błędów własnych, a niska skuteczność ataku skutkowała kontrami, które bezlitośnie wykorzystywały zawodniczki z Częstochowy, ostatecznie wygrywając tego seta 25:20.

MVP: Kinga Wysokińska

Częstochowianka Częstochowa – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:1
(25:18, 25:19, 22:25, 25:21)

Składy zespołów:
Częstochowianka: Szumera (21), Matyszczak (2), Hnatyszyn (15), Mroczek (19), Ociepa (8), Lach (10), Wysokińska (libero) oraz Sidor, Pietrzkiewicz i Jakubowska
Grupa Azoty Roleski: Szabo (14), Dreczka (7), Cur (7), Szczygieł, Bimkieicz (14), Kaczorowska (9), Kaczyńska (libero) oraz Stroińska i Krześlak (libero)