Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 4. kolejki

15.10.2020

Już w najbliższą sobotę nasze zawodniczki, trenujące od kilku dni pod okiem nowego trenera, powalczą o kolejne ligowe zwycięstwo. Rywalem tarnowskich Żyraf będzie zespół KS Częstochowianka. Początek spotkania na Hali Sportowej w Częstochowie o godzinie 17:00.

Tarnowianki przystąpią do tego meczu uniesione zwycięstwem w poprzedniej kolejce, kiedy na hali PWSZ zwyciężyły 3:0 z Karpatami Krosno. MVP tego spotkania została wybrana Karolina Szczygieł, która bardzo dobrze radziła sobie na rozegraniu. Dużą rolę w tym zwycięstwie odegrała także Magda Szabó, która zdobyła 11 punktów oraz nasze dwie środkowe – Simona Dreczka i Agnieszka Cur, które zdobyły razem 13 punktów.

KS Częstochowianka po 3 kolejkach tego sezonu ma na swoim koncie 4 punkty i zajmuje 9. lokatę. Na inaugurację rozgrywek drużyna prowadzona przez Andrzeja Stelmacha zwyciężyła 3:0 z Solną Wieliczka, jednak w kolejnych spotkaniach musiała uznać wyższość swoich przeciwniczek. W dotychczasowych meczach z bardzo dobrej strony prezentowała się młoda atakująca Rozalia Hnatyszyn, która w meczu z zespołem AZS Politechnika Śląska Gliwice zdobyła aż 26 punktów. Siatkarscy obserwatorzy wskazują, że mocną stroną częstochowskiego zespołu jest właśnie gra skrzydłami.

Podczas przedsezonowego turnieju rozgrywanego w Sosnowcu górą były zawodniczki z Częstochowy, wygrywając 2:1. Należy jednak pamiętać, że był to sparing, a nasza drużyna przystąpiła do niego bez kilku zawodniczek.

W tej kolejce bardzo ciekawie zapowiada się starcie w Opolu, gdzie UNI zmierzy się z Energetykiem Poznań, który nie może zaliczyć początku tego sezonu do udanych, mając na swoim koncie już 2 porażki. Jedna z zawodniczek NOSiRu Nowy Dwór Mazowiecki otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa, w związku z czym mecz tej drużyny z SPS Stalą Mielec został przełożony na 31. października.

 

Pełna lista meczów 4. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

SMS PZPS Szczyrk I – SAN-Pajda Jarosław

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – SPS Stal Mielec (przełożony na 31. października)

UNI Opole – ENEA Energetyk Poznań

KS Olimpia Jawor – 7R Solna Wieliczka

KS Częstochowianka – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów

Asotra Płomień Sosnowiec – AZS Politechnika Śląska Gliwice

Karpart Krosno – pauzuje

 

Tekst: Kamil Wiśniewski