Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Siatkarki Jedynki nadal niepokonane

10.12.2012

W sobotę siatkarki Jedynki II Tarnów rozegrały niezwykle ważne spotkanie dla układu tabeli 4. Ligi Kobiet. Będące liderkami podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby na wyjeździe rywalizowały bowiem z drugim zespołem w tabeli MOSiRem Bukowno. Dodatkowo tarnowianki przystępowały do tego pojedynku osłabione brakiem dwóch podstawowych zawodniczek: Weroniki Wyroby, która pojechała na mecz naszego pierwszego zespołu do Krosna, oraz Ewy Stolarz, która została w Tarnowie ze względu na problemy zdrowotne.

 

W pierwszych dwóch setach brak tych zawodniczek był bardzo widoczny. Szczególnie duże problemy nasza drużyna miała z rozegraniem akcji w ataku, gdzie było dużo niedokładności w poczynaniach naszego zespołu. W efekcie nasze zawodniczki przegrały pierwszą partię 19:25, a drugą aż 12:25. Zmiany w wyjściowym składzie Jedynki przeprowadzone przed trzecią partią przyniosły jednak pożądany efekt. Na pozycję rozgrywającej powędrowała Monika Cichoń, którą śmiało można nazwać jedną z bohaterek tego spotkania. Już w trzecim secie walka na parkiecie wyrównała się. W końcówce tarnowianki prowadziły nawet 24:21, jednak błędy w przyjęciu naszej drużyny sprawiły, że MOSiR Bukowno wyrównał na 24:24. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak zawodniczki Jedynki, które wygrały trzeciego seta 29:27. Jak się później okazało set ten był przełomowy dla całego meczu. W czwartej partii tarnowianki zaczęły bowiem grać tak, jak nas do tego przyzwyczaiły w obecnym sezonie. Bardzo dobrze w ataku spisywała się Agnieszka Kozioł, z zagrywki ważne punkty zdobywała Kinga Plebanek, z kolei w obronie dwoiła się i troiła Barbara Gębiś. W efekcie Jedynka zwyciężyła czwartego seta aż 25:13. W tie-breaku nasze zawodniczki nadal grały zdecydowanie lepiej od gospodyń i wygrana naszej drużyny 15:10 była jak najbardziej zasłużona. Tym samym Jedynka odniosła piąte kolejne zwycięstwo w sezonie i nadal pozostaje jedyną drużyną w lidze bez porażki.

 

 

MOSiR Bukowno – Jedynka Tarnów 2:3 (25:19, 25:12, 27:29, 13:25, 10:15)

Jedynka: Agnieszka Kozioł, Anna Pokorny, Joanna Tadel, Justyna Słomska, Kinga Plebanek, Monika Cichoń, Magdalena Szczurek, Magdalena Kosałka, Katarzyna Borczuch, Joanna Ryczek, Barbara Gębiś (libero)