Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo

11.10.2020

Drużyna Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów udanie zainaugurowały sezon we własnej hali, zwyciężając z zespołem Karpaty Krosno GLASS-KPU w Krośnie 3:0.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, zawodniczki obydwu ekip zdobywały punkt za punktem, a żadna drużyna nie była w stanie narzucić swojego stylu gry. W połowie seta nasz zespół poprawił swoją grę w przyjęciu, dzięki czemu wyszedł na prowadzenie 17:12. Wydawało się, że siatkarki prowadzone przez Rafała Kalinowskiego nie oddadzą inicjatywy do końca tej partii, jednak wówczas do głosu doszły przyjezdne. Wykorzystując błędy własne naszego zespołu, doprowadziły do stanu 24:22 i to one miały pierwsze w tym meczu piłki setowe. Zawodniczki z Tarnowa utrzymały jednak koncentrację, a niesione żywiołowym dopingiem tarnowskiej publiczności ostatecznie zwyciężyły w tej partii 26:24.

Kolejny set to dominacja zespołu z Tarnowa. Bardzo dobrze atakowały nasze przyjmujące, Magdalena Szabó oraz Klaudia Kaczorowska. W zespole Karpat sporo było błędów własnych, zarówno w ataku, jak i w obronie. Seta skutecznym atakiem ze środka siatki zakończyła Simona Dreczka.

Zawodniczki z Krosna po nieudanym secie bardzo dobrze rozpoczęły kolejną partię. Po wyrównanym początku potrafiły odskoczyć naszemu zespołowi na trzy punkty, prowadząc 14:11. Wydawało się, że przyjezdne powalczą w tym meczu chociaż o zwycięstwo w tym jednym secie, jednak gospodynie, podobnie jak w pierwszym secie, potrafiły odwrócić losy tej partii i po nerwowej końcówce ostatecznie zwyciężyły 25:23.

 

MVP: Karolina Szczygieł

 

Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów – Karpaty Krosno GLASS-KPU w Krośnie 3:0

(26:24, 25:11, 25:23)

Składy zespołów:


Grupa Azoty Roleski: Szabó, Kaczorowska, Bimkiewicz, Szczygieł, Cur, Dreczka, Kaczyńska (libero) oraz Hebda, Krześlak

Karpaty: Budnik, Niedźwiecka, Głodzińska, Wełna, Ogórek, Filipek, Machowska oraz Sławińska, Gierczyńska, Wisz