Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Zapowiedź 3. kolejki

08.10.2020

Już w najbliższą sobotę tarnowskie Żyrafy powalczą o ligowe punkty z zespołem Karpaty Krosno GLASS-KPU w Krośnie. Początek meczu na hali PWSZ w Tarnowie o godzinie 19:00.

Ze względu na terminarz 1. Ligi Siatkówki Kobiet nasz zespół w ostatni weekend pauzował, mając czas na dopracowanie formy po pierwszym spotkaniu tego sezonu. W meczu inaugurującym ligowe zmagania drużyna z Tarnowa zdobyła 1 punkt, ulegając na wyjeździe Stali Mielec dopiero w tie-breaku. Najlepszymi punktującymi w naszej drużynie były kapitan Magda Szabó oraz atakująca Ewa Bimkiewicz, które zdobyły po 14 punktów.

Zespół Karpat Krosno, w którym latem doszło do wielu zmian w składzie, po dwóch ligowych porażkach zamyka ligową tabele. Rywalami drużyny prowadzonej przez trenera Dominika Stanisławczyka były AZS Politechnika Śląska Gliwice oraz Stal Mielec, a w obu tych spotkaniach padł wynik 3:0 na niekorzyść zespołu z Krosna. W dotychczasowych meczach najlepiej punktującą zawodniczką ekipy z Podkarpacia była przyjmująca Paulina Niedźwiecka, która zdobyła 16 punktów. Poza tym pod siatką całkiem nieźle prezentowała się Kamila Kobus, która radziła sobie dobrze zarówno w bloku, jak i w ataku.

Podczas przedsezonowych sparingów zespół z Tarnowa mierzył się z Karpatami Krosno, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1 dla gospodyń. Kibice z Tarnowa mają z pewnością nadzieje, że w meczu o ligowe punkty ponownie górą będzie Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów.

W pozostałych spotkaniach ciekawie zapowiada się mecz w Poznaniu, gdzie miejscowy Energetyk podejmie uczennice ze Szczyrku oraz w Mielcu, gdzie zespół Stali zmierzy się z Częstochowianką, która będzie przeciwnikiem naszego zespołu w 4. kolejce.

Pełna lista meczów 3. kolejki 1. Ligi Siatkówki Kobiet:

PWSZ Tarnów - Karpaty Krosno

Energetyk Poznań - SMS PZPS Szczyrk                   

SAN-Pajda Jarosław - Olimpia Jawor                       

Solna Wieliczka - Płomień Sosnowiec                     

AZS Politechniki Śl. Gliwice - NOSiR Świt Nowy Dwór Mazowiecki                              

Stal Mielec - Częstochowianka Częstochowa                                      

UNI Opole - pauzuje

 

Tekst: Kamil Wiśniewski