Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Horror bez happy endu

27.09.2020

210 dni – dokładnie tyle czekali kibice z Tarnowa na kolejny ligowy występ swoich siatkarek. Mecz w Mielcu dostarczył ogromnych emocji, po nieudanym początku zawodniczki trenera Kalinowskiego wróciły do gry, doprowadzając do tie-breaka, w którym jednak ostatecznie triumfowały mielczanki, wygrywając całe spotkanie 3:2.

Mecz całkiem nieźle rozpoczął zespół z Tarnowa, jednak już po kilku piłkach do głosu doszły gospodynie tego spotkania. Skuteczne ataki Marty Dudy i Hanny Łukasiewicz (która została wybrana MVP tego spotkania) pozwoliły mielczankom zbudować przewagę, której nie oddały już do końca tego seta, wygrywając ostatecznie 25:18.

Drugi set był popisem w wykonaniu zawodniczek Agnieszki Rabki, które radziły sobie świetnie nie tylko w ataku, ale również w obronie. Po kilku stracocnych punktach trener Rafał Kalinowski zdecydował się na roszadę w składzie, a miejsce Malwiny Stroińśkiej zajęła zakontraktowana kilka dni temu Klaudia Kaczorowska. Nie wybiło to jednak z rytmu zawodniczek Stali, które kontynuowały dobrą grę, zwyciężając aż 25:12.

Kibicom mogło wydawać się, że mielczanki udowodnią swoją przewagę również w kolejnym secie kończąc ten mecz, jednak w tarnowskim zespole coś drgnęło. Dużo lepiej zaczęło funkcjonować przyjęcie, dzięki czemu Karolina Szczygieł mogła posyłać na skrzydła dużo dokładniejsze piłki, co skutecznie wykorzystywały Magda Szabó oraz Ewa Bimkiewicz. Po nerwowej końcówce naszym dziewczynom udało się dowieźć zwycięstwo w tej partii wynikiem 25:21.

Obraz gry w kolejnym secie nie uległ zmianie, nasze zawodniczki niesione zwycięstwem w poprzedniej partii utrzymały wysoką skuteczność w ataku, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka wygrywając tego seta 25:20.

Po dobrym początku ostatniej partii wydawało się, że powtórzy się scenariusz z poprzedniego sezonu, kiedy Stal również prowadziła 2:0, a ostatecznie przegrała z naszym zespołem 2:3. Do głosu doszły jednak gospodynie, które dzięki dobrej zagrywce zdobyły kilka punktów na kontrze, dzięki czemu doprowadziły do zwycięstwa w tym meczu wynikiem 15:8.

 

MVP: Hanna Łukasiewicz

SPS Stal Mielec – Grupa Azoty Roleski PWSZ Tarnów 3:2

(25:18, 25:12, 21:25, 20:25, 15:8)

Składy zespołów:

Stal: Łukasiewicz (17), Bryda (19), Duda (28), Stachowicz (1), Stroiwąs (10), Żabińska (2), Samul (libero) oraz Laskowska, Mras


Grupa Azoty Roleski: Szabó (14), Stroińska (4), Bimkiewicz (14), Szczygieł (4), Cur (8), Dreczka (8), Kaczyńska (libero) oraz Kaczorowska (11), Kudłaczewska, Hebda, Dyrek (1)

 

Foto: Tomasz Schenk 

Tekst: Kamil Wiśniewski