Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów I-ligowy zespół żeńskiej piłki siatkowej z Tarnowa

Sparing na remis

11.09.2020

W piątkowe popołudnie zawodniczki Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów przygotowujące się do nowego sezonu rozegrały pierwszy sparing we własnej hali. Rywalem Tarnowianek był lokalny rywal, zespół 7R Solna Wieliczka. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Zawodniczki trenera Kalinowskiego bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie i po udanych atakach Magdaleny Szabó wyszły na prowadzenie 4:1. W dalszej części seta skuteczna gra w ataku oraz szczelny blok pozwoliły naszym zawodniczkom utrzymać uzyskaną przewagę aż do końca tej partii, którą skutecznym atakiem z lewej strony boiska zakończyła Magdalena Szabó.

Drugi set dużo lepiej rozpoczęły zawodniczki z Wieliczki, które wykorzystując błędy naszych siatkarek szybko odskoczyły na kilka punktów i nie oddały prowadzenia już do końca tej partii.

Początek trzeciego seta przyniósł wyrównaną grę punkt za punkt, jednak seria błędów w ataku zawodniczek z Tarnowa pozwoliła ekipie z Wieliczka zbudować bezpieczną przewagę, która zwieńczona została punktowym blokiem ustalającym wynik tej partii.

W ostatniej odsłonie tego sparingu Tarnowianki radziły sobie dużo lepiej niż w dwóch wcześniejszych setach. Zdecydowanie mniejsza ilość błędów własnych oraz wyższa skuteczność w ataku pozwoliły naszym zawodniczkom na osiągniecie remisu w tym spotkaniu.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – 7R Solna Wieliczka 2:2

(25:21, 19:25, 21:25, 25:22)

Składy zespołów:
Grupa Azoty: Szabó, Dąbrowska, Kudłaczewska, Szczygieł, Chojnacka, Dreczka, Kaczyńska oraz Stroińska, Dyrek, Krześlak

Solna: Gajer, Sobiczewska, Gliniecka, Maksajda, Kuriata, Wieczorek, Rafałko oraz Malczewska, Pustelnik, Ciesielska