Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Czas na potyczkę z Akademiczkami

21.02.2020

22 lutego o godzinie 18 w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej siatkarki Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów rozegrają kolejne ligowe spotkanie. Tym razem rywalkami będą zawodniczki AZS Politechniki Śląskiej Gliwice.

Zespół z Gliwic obecnie zajmuje 8 miejsce w ligowej tabeli. Do tej pory rozegrał 22 spotkania i zgromadził 28 punktów. Zanotował 8 wygranych, natomiast 13 razy schodził z parkietu pokonany. Obie drużyny spotkały się 23.11 w Gliwicach. Tarnowianki, prowadzone przez Trenera Marciniaka, pokonały gospodynie 3:2.

Przygotowania do sobotniego meczu podsumował Trener Łukasz Marciniak: Do meczu z Gliwicami przygotowujemy się jak do każdego innego przeciwnika. W tygodniu pracowaliśmy dużo nad organizacją swojej gry po przyjęciu i w kontrze. Koniec tygodnia to już zajęcia pod przeciwnika. Spodziewamy się bardzo zaciętego i wyrównanego meczu. W pierwszej rundzie to my odnieśliśmy zwycięstwo 3-2 i na pewno zawodniczki z Gliwic będą chciały się zrewanżować, tym bardziej, że dla nich jest to ważny mecz w kontekście rozstawienia w play - offach. My natomiast nie zamierzamy składać broni i będziemy walczyć o kolejne punkty do ligowej tabeli.

Bardzo liczymy, że Kibice okażą wsparcie naszej drużynie i licznie, całymi rodzinami, przybędą na halę. Zapraszamy do włączenia się w doping prowadzony przez Klub Kibica. Pokażmy, że jesteśmy siódmym zawodnikiem drużyny tarnowskich Żyraf! Tarnowcy kibice przyzywczaili wszystkich do głośnego, żywiołowego dopingu. Tym razem nie będzie inaczej! 

Przed meczem odbędzie się bardzo miła uroczytość. Kadetki, które w zeszły weekend awansowały do 1/4 finału Mistrzostw Polski, otrzymają pamiątkowe upominki.

 

Tekst: Justyna Wątroba