Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Trudni rywale naszych drużyn

07.12.2012

Niezwykle trudny weekend czeka  obie nasze drużyny seniorskie. W sobotę o godzinie 16 siatkarki PKCH PWSZ Tarnów rozpoczną wyjazdowe spotkanie 2. Ligi Kobiet przeciwko PWSZ Karpatom Krosno, z kolei czwartoligowa Jedynka Tarnów również na wyjeździe zmierzy się z MOSiR-em Bukowno.

 

Dla siatkarek PKCH PWSZ Tarnów sobotnie spotkanie będzie pierwszym w rundzie rewanżowej. Przypomnijmy, że po pierwszej fazie rozgrywek nasze zawodniczki zajmują pewne piąte miejsce w tabeli, a do czwartej Pogoni Proszowice tracą zaledwie 3 punkty. Nasze najbliższe rywalki – PWSZ Karpaty Krosno, są jednak na pierwszej pozycji i co więcej w obecnych rozgrywkach nie przegrały jeszcze meczu. Sprawia to, że krośnianki są zdecydowanymi faworytkami tego pojedynku. Podopieczne trenera Bogdana Dudka będą jednak chciały sprawić niespodziankę, a taką z pewnością będzie wywalczenie choćby jednego punktu w tym starciu. Czy im się to uda dowiemy się już jutro.

 

Również w sobotę bardzo ważne spotkanie ligowe rozegrają siatkarki Jedynki Tarnów występujące na parkietach 4. Ligi. MOSiR Bukowno, który będzie rywalem podopiecznych trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby to drużyna, która aktualnie zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za naszym zespołem. Co więcej tarnowianki wystąpią w tym spotkaniu w osłabionym składzie, gdyż kilka dziewcząt narzeka na problemy zdrowotne, z kolei Weronika Wyroba, podstawowa rozgrywająca naszej drugiej drużyny, pojedzie na mecz ligowy z siatkarkami PKCH PWSZ. Mimo tych przeciwności nasze młodsze zawodniczki zapowiadają, że do Bukowna jadą po zwycięstwo i tego im życzymy.

 

Występy naszych drużyn seniorskich to jednak nie koniec zmagań, jakie czekają siatkarki naszego klubu w najbliższą sobotę. Również tego dnia w Krakowie rozegrany zostanie zaległy Turniej VII Ligi Kadetek, w którym udział weźmie nasza młodsza drużyna w tej kategorii wiekowej. Rywalkami tarnowianek będą zespoły Salosu Staniątki i PUKS Kraków. Liczymy na to, że w starciu z tymi drużynami Jedynka II Tarnów okaże się najlepsza i po krótkiej nieobecności awansuje ponownie do wyższej ligi.