Awans Kadetek!

18.02.2020

W dniach 14-16 lutego Kadetki rozgrywały w Wieliczce mecze w ramach Finału Wojewódzkich Mistrzostw Małopolski Kadetek.

W ramach rozgrywek grupowych nasze siatkarki zmierzyły się z rówieśniczkami z Andrychowa i Oświęcimia. Pierwsze spotkanie wygrały 3:1, natomiast w drugim minimalnie uległy 2:3.

SMS XXI LO Jedynka Tarnów - MKS Andrychów 3:1

SMS XXI LO Jedynka Tarnów - SETBOL SMS SOS Oświęcim 2:3

Rezultat ten pozwolił na zakwafilikowanie się do półfinału, w którym podopieczne trenera Madejskiego zmierzyły się z gospodyniami turnieju. Niestety, mecz ten nie ułożył się po myśli naszych zawodniczek i to Wieliczanki awansowały do finału.

SMS XXI LO Jedynka Tarnów - SMS SOLNA Wieliczka 0:3

W niedzielnym meczu o trzecie miejsce po raz kolejny przyszło się zmierzy z zespołem z Andrychowa. Długi, wyczerpujący pojedynek zakończył się dopiero w tie-breaku. Nasze siatkarki pokazały charakter i wygrały 3:2.

SMS XXI LO Jedynka Tarnów - MKS Andrychów 3:2.

Zajęcie trzeciego miejsca, a tym samym zdobycie brązowego medalu, zagwarantowało awans do 1/4 finałów Mistrzostw Polski Kadetek. Warto zaznaczyć, że drużyna kadetek istnieje na siatkarskiej mapie Polski od niedawna.

Najlepszą przyjmującą turnieju została wybrana Aleksandra Antas.

19 lutego o godzinie 13:00 w siedzibie PZPS odbędzie się losowanie grup ćwierćfinałowych.

Tekst: Justyna Wątroba