Dreszczowiec dla Wieliczki

17.02.2020

Derby województwa małopolskiego jak zwykle przyniosły wiele emocji. O rozstrzygnięciu rywalizacji zadecyodwał tie-break, w którym minimalnie lepsze okazały się Wieliczanki.

W spotkanie zdecydowanie lepiej weszły gospodynie. Nasze Siatkarki popełniały wiele błędów własnych, nie mogły złapać swojego rytmu. Premierowa odsłona tego spotkania zakończyła się 25:18 dla Wieliczki.

Ambitne Tarnowianki w drugim secie lepiej radziły sobie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Wzrosła skuteczność w ataku, wyelminowane zostały błędy własne, a to pozowoliło na nawiązanie wyrównanej walki. Zarówno Solna, jak i Jedynka nie potrafiły wypracować sobie znaczącej przewagi. Drużyny grały punkt za punkt, zacięta końcówka padła łupem zawodniczek z Wieliczki 27:25.

Trzecia partia spotkania miała niecodzienny przebieg. Siatkarki Solnej wypracowały sobie, wydawać by się mogło, bezpieczną przewagę. Tarnowianki, jak śpiewają ibice "charakterne Wojowniczki", nie poddały się, powoli odrabiały straty. W zespole z Wieliczki wkradła się nerwowość. Kolejna wyrównana końcówka, jedna i druga drużyna miały piłki meczowe i piłki setowe w górze, ale to Tarnowianki cieszyły się z wygranej 28:30.

Czwarty set to koncertowa gra zawodniczek Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów. Punktowały one w ataku, zagrywce. Ustawiały szczelny blok, którego sforsować nie mogły Wieliczanki. Po kilkunastu minutach na tablicy wyników pojawił się rezultat 14:23, w cały meczu 2:2.

O losach tego spotkania miał zadecydować tie-break. Mimo zmęczenia, siatkarki obu ekip walczyły o każdą piłkę. Długie wymiany, efektowane obrony cieszyły licznie zgromadzonych kibiców. Piłki meczowe w górze były raz dla jednej, raz dla drugiej drużyny. Ostatecznie to Solna wygrała tego seta 20:18

MVP: Karolina Piśla

7R Solna Wieliczka – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:2
(25:16, 27:25, 28:30, 14:25, 20:18)

Składy zespołów:
Solna: Bimkiewicz (11), Piśla (26), Skworon (8), Cur (7), Pasznik (3), Cembrzyńska (12), Colik (libero) oraz Gajer, Jędrzejewska (4), Osadchu (3) i Trocińska (4)
Grupa Azoty: Szabo (4), Molenda (18), Duda (4), Abramajtys (2), Jaroszewicz (9), Szczygieł (4), Samul (libero) oraz Grodzka (9), Podlasek (10), Minicz (1), Buczek, Kędziora (25) i Kaczyńska (libero)

Tekst: Justyna Wątroba