Tie-break w meczu z wiceliderem

09.02.2020

Trudne warunki  nasze siatkarki postawiły wiceliderowi z Poznania. Po bilsko dwuipółgodzinnym meczu zwycięstwo na swoim koncie zapisała drużyna Enei Energetyka Poznań. O rozstrzygnięciu zadecydował tie-break i gra na przewagi. W ekipie naszego rywala wystąpiły dobrze znane tarnowskim kibicom siatkarki. Magdalena Jurczyk i Joanna Sikorska w zeszłym sezonie rezprezentowały barwy naszego klubu, natomiast Ewelina Tobiasz to nasza wychowanka.

Pierwszy set to koncertowa gra naszego zespołu. W ekipie z Wielkopolski trudno było zobaczyć pozytywy. Poznanianki raz za razem popełniały błędy własne. Znakomicie funkcjonowała zagrywka po tarnowskiej stronie. Set zakończył się wynikiem 25:18

Druga partia tego meczu przyniosła całkowicie inny obraz drużyny z Wielkopolski. Po ich stronie lepiej funkcjonowało przyjęcie, mniej błędów własnych popełniały poszczególne zawodniczki. Poznanianki powoli budowały sobie przwagę, której nie dały sobie wydrzeć do końca tego seta 20:25.

Trzecia odsłona to dominacja zawodniczek Enei. W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła były one zdecydowanie lepsze. Tarnowianki nie miały pomysłu na grę, zostały odrzucone od siatki, traciły dystans punktowy do Poznanianek. Set pewnie wygrały przyjezdne 14:25.

Czwarty set to była ostatnia szansa na przedłużenie rywalizacji. Zawodniczki Energetyka wypracowały sobie przwagę 8:12. Wydawać by się mogło, że wszystko jest już jasne, ale wtedy w pole zagrywki powędrowała Aleksandra Buczek. Dobra serwis umożliwił postawienie bloku i teraz to nasze siatkarki prowadziły 16:14. Trener Marciniak desygnował do gry Dominikę Minicz i jak się okazało, była to bardzo dobra decyzja. Przy jej zagrywce Poznanianki całkowicie się pogubiły i o losach tego spotkania miał zadecydować tie-break 25:17.

Kibice, którzy przybyli do tarnowskiej hali przy ulicy Mickiewicza, nie mogli narzekać na brak emocji. 5 partia rozpoczęła się od remisu. Po chwili na dwa oczka odskoczyły Poznanianki. Tarnowianki nie poddały się, dzielnie walczyły i przy zagrywkach Nikoli Abramajtys doprowadził do remisu. W decydującym momencie tej odsłony fatalnie wyglądającej kontuzji doznała Magdalena Jurczyk. Poznanianki miały dwie piłki meczowe w górze, ale ich nie wykorzystały. Ostatecznie o podziale punktów decydowała gra na przwagi. W końcówce więcej szczęścia miały Poznanianki 17:19.

MVP: Kinga Dybek

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – Enea Energetyk Poznań 3:2
(25,18, 20:25, 14:25, 25:17, 17:19)

Składy zespołów:
Jedynka: Szabo (13), Molenda (15), Duda (14), Abramajtys (4), Duda (6), Szczygieł (1), Samul (libero) oraz Grodzka (4), Podlasek (1), Minicz (1), Buczek (2) i Kędziora
Energetyk: Jurczyk (14), Aleksandra Muszyńska (10), Omelaniuk (9), Tobiasz (7), Adrianna Muszyńska (2), Sikorska (17), Nowak (libero) oraz Dreczka (2) i Dybek (12)

Tekst: Justyna Wątroba