Bez zwycięstwa w Opolu

03.02.2020

W wyjazdowym meczu nasza ekipa zmierzyła się z drużyną Uni Opola. Opolanki zwyciężyły to spotkanie 3:1.

Set rozpoczął się od wyrównanej walki, wynik oscylował wokół remisu. Opolanki raz za razem próbowały zbudować sobie przewagę, ale Tarnowianki nie pozwalały odskoczyć swoim rywalkom. W drugiej części seta nasze zawodniczki popełniły kilka błędów własnych, co znalazło odzwierciedlenie na tablicy wyników, bowiem set zakończył sie wynikiem 25:18 dla Opola.

Druga partia to wyrównana gra punkt za punkt z obu stron. Ekipy nie potrafiły zbudować sobie kilkupunktowych przewag, nie popełniały też seriami błędów własnych. Tarnowianki kończyły ataki, ciężar gry wzięła na siebie Magda Szabo. Konsekwenta gra pozwoliła na wygranie tego seta 23:25.

Trzeci i czwarty set to wyraźna dominacja Opolanek. Podrażnione porażką w drugiej partii, wyszły skoncentrowane i nie pozwoliły naszym siatkarkom dojść do głosu. Trener Marciniak próbował rotować składem, ale nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. Trzy punkty zostały w Opolu.

Uni Opole – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1
(25:18, 23:25, 25:18, 25:19)

Tekst: Justyna Wątroba