Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

20 lat minęło...

13.02.2020

Wola walki, charakter żywiołowość – to cechy, którymi odznacza się nasza Pani Kapitan. Magdalena Szabó, bo o niej mowa, podczas meczu ostatniej ligowej kolejki z ENEA Energetykiem Poznań, 8 lutego, obchodziła jubileusz 20-lecia kariery zawodniczej.

Magda w drużynie Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów występuje nieprzerwanie od sezonu 2017/2018. Przez kolejne lata budowanie drużyny rozpoczynało się właśnie od niej. Trudno wyobrazić sobie tarnowskie Żyrafy bez Pani Kapitan. Potrafi ona w odpowiedni sposób pobudzić zespół, a w trudnych momentach bierze ciężar gry w ataku na siebie. Jako leworęczna siatkarka doskonale radzi sobie, atakując ze skrzydeł. Niejedna zawodniczka przekonała się o mocy ataków Olszi. Również potrafi siać postrach w ekipie rywala, kiedy staje w polu zagrywki. Nie można zapominać o perfekcyjnych przyjęciach w jej wykonaniu.

Podczas jednego z turniejów przygotowujących do sezonu ligowego, Magda doznała paskudnie wyglądającej kontuzji. Serca kibiców zadrżały, bo trudno myśleć o meczu bez Magdy w składzie. Wydawało się, że będzie to uraz, który na długo wyeliminuje Panią Kapitan z gry. Ale Olszi kolejny raz pokazała charakter i niebawem wróciła na boisko.

Zawsze uśmiechnięta, otwarta, cierpliwie przybijająca piątki z kibicami, ale kiedy trzeba potrafi okrzykiem zmotywować koleżanki z zespołu. Nigdy nie odpuszcza, nie ma dla niej straconych piłek. Doskonale radzi sobie w dyskusjach z sędziami podczas spornych sytuacji na boisku.

Magda to doświadczona zawodniczka, która większość swojej dotychczasowej kariery spędziła w drużynach występujących w ekstraklasie. Prywatnie żona i mama.

Olszi, życzymy Ci kolejnych 20 lat spędzonych na siatkarskim boisku, samych słonecznych dni, aby omijały się wszelkie, nawet najdrobniejsze kontuzje. Wielu sukcesów sportowych, a także w życiu prywatnym!

Magdalena Szabó (z domu Olszówka) urodzona 14 września 1989 roku w Katowicach. Polska siatkarka grająca na pozycji przyjmującej. Od sezonu 2017/2018 występuje w drużynie Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów.

Numer: 2

Kluby:

                  UKS SP 27 Katowice

                  MOSiR Mysłowice

- 2012        Silesia Volley

2012-2015  KS DevelopRes Rzeszów

2016-2017  MKS Muszynianka Muszyna

2017-         Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów

 

Foto: Tomasz Schenk

Tekst: Justyna Wątroba