Bez punktów w starciu z liderem

14.01.2020

Tarnowianki nie będą mile wspominać wyjazdu do Świecia, bowiem w starciu z liderem ligowej tabeli przegrały 3:0. Nasze zawodniczki dzielnie walczyły w każdej partii, ale zwycięska szala przechyliła się na korzyść gospodyń.

Mecz lepiej rozpoczęły gospodynie, punktowały atakiem i zagrywką. Po przerwie dla Łukasza Marciniaka do głosu doszły nasze zawodniczki. Udało się odrobić część strat, drużyna Jokera prowadziła, ale już tylko 13:11. Świecianki miały problemy z przyjęciem, myliły się w ataku. Grupa Azoty PWSZ Jedynka prowadziła 17:16. Do stanu 20:20 obie drużyny grały punkt za punkt, w końcówce zawodniczki Jokera odskoczyły na 4 punkty i pewnie wygrały pierwszą partię.

W drugim secie obie drużyny szły łeb w łeb (4:4, 6:6). Tarnowianki bardzo dobrze zagrały w obronie, czujnie zachowywały się na siatce i po dwóch błędach Jokera prowadziły 13:11. Jedynkę do skutecznej gry poderwała Magdalena Szabo. W końcówce, decydujące akcje padły łupem drużyny ze Świecia, która ostatecznie wygrała także drugiego seta.

Trzeci set był ostatnim w tym spotkaniu. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków. Gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkówki – zdobywały punkty z kontrataku, ustawiały szczelny blok. Trener Marciniak brał przerwy na żądanie, dokonywał wielu zmian, ale to gospodynie ostatecznie podniosły ręce w geście triumfu.

Joker Mekro Energoremont Świecie – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

Składyzespołów:

Joker Mekro Energoremont Świecie: Kukulska (12), Brzoska (12), Miechowicz (17), Wenerska (3), Fojucik (10), Majkowska (8), Żurawska (libero) oraz Trybuła, Tomczyk (1) i Nowacka

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów: Szabo (16), Duda (5), Abramajtys (5), Jaroszewicz (4), Kędziora, Szczygieł (5), Samul (libero) oraz Gliniecka, Molenda (6) i Podlasek

Tekst: Justyna Wątroba