Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Szóstka Black Red White Biłgoraj lepsza od PKCH PWSZ Tarnów

06.12.2012

W rozegranym w środę spotkaniu 2. Ligi Kobiet pomiędzy Szóstką Black Red White Biłgoraj i naszym PKCH PWSZ Tarnów lepsze okazały się faworyzowane siatkarki z Biłgoraja. Gospodynie tego pojedynku w pełni zasłużenie zwyciężyły 3:0 wygrywając kolejne sety do 12, 21 i 15.

 

Pierwszy set spotkania to bardzo dobra gra siatkarek z Biłgoraju, którym wychodziło praktycznie wszystko. W grze tarnowianek widoczne z kolei było, że miały dłuższą przerwę od spotkań ligowych, gdyż w ich poczynaniach dużo było niedokładności. W efekcie Szóstka Black Red White zdecydowanie wygrała tą część meczu 25:12 i objęła prowadzenie w całym spotkaniu.

W drugim secie podopieczne trenera Bogdana Dudka zaczęły jednak grać zdecydowanie lepiej. Przez długą część tej partii nawet prowadziły kilkoma punktami. Gdy wydawało się, że PKCH PWSZ wyrówna stan meczu w końcówce ponownie przewagę uzyskały gospodynie. Szóstka najpierw doprowadziła do remisu 21:21, a następnie dzięki mocnej zagrywce, której nasze zawodniczki nie potrafiły odebrać, zdobyły 4 punkty z rzędu i zwyciężyły drugiego seta 25:21.

Kolejna partia to ponownie zdecydowania przewaga Szóstki. Siatkarki PKCH PWSZ nie potrafiły już się podnieść po nieszczęśliwie przegranym drugim secie i w efekcie uległy wysoko 15:25. Tym samym passa zwycięstw naszego zespołu zakończyła się na pięciu wygranych. W najbliższą sobotę PKCH PWSZ czeka kolejne bardzo trudnie spotkanie, w którym na wyjeździe zmierzy się z liderem rozgrywek, niepokonanymi dotychczas PWSZ Karpatami Krosno.

 

Szóstka Black Red White Biłgoraj – PKCH PWSZ Tarnów 3:0 (25:12, 25:21, 25:15)

PKCH PWSZ: Leszek Alicja, Wyroba Weronika, Podlasek Sabina, Warchoł Alicja, Hajduk Małgorzata (kapitan), Kutyła Katarzyna, Szubart Klaudia (libero) oraz Młocek Małgorzata, Styrkowiec Sylwia, Ruszel Małgorzata, Wójcik Natalia, Jachym Paulina (libero)