Ważne trzy punkty w meczu z Ostrowcem!

06.01.2020

Ważne zwycięstwo naszej drużyny w meczu z KSZO Ostrowcem Świętokrzyskim.

W pierwszym secie gra obu drużyn falowała, obie seriami zdobywały punkty i seriami je traciły. Ciężar gry na siebie w naszej drużynie wzięła pani kapitan. Drużyny popełniały wiele błędów własnych, ale to Tarnowianki postawiły kropkę na „i”, wygrywając pierwszą partię.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się po myśli naszych zawodniczek. Ostrowiczanki miały duże problemy z przyjęciem, popełniły błędy własne. Był to jednostronny set zakończony wygraną Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów.

W trzecią partię lepiej weszła drużyna z Ostrowca, która prowadziła już nawet 13:8. Trener Łukasz Marciniak zdecydował się na wprowadzenie zmienniczek. Decyzja ta była bardzo korzystna, bowiem doskonałą serią zagrywek popisała się Marcelina Gliniecka. Zawodniczki KSZO popełniły wiele błędów własnych. Był to moment zwrotny tego seta i meczu. Trzy punkty zostały w Tarnowie!

MVP: Nikola Abramajtys

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0

(25:21, 25:15, 25:21)

Tekst: Justyna Wątroba