Ważne zwycięstwo w Mielcu!

15.12.2019

Mecz pomiędzy siatkarkami SPS Stali Mielec i Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów miał dramatyczny przebieg. Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka mimo przegranych dwóch pierwszych setów odwróciły losy spotkania i zabrały ze sobą do Tarnowa niezwykle cenne dwa punkty.

Pierwsza partia spotkania to absolutna dominacja mielczanek, które grały na wysokim poziomie, dobrze przyjmowały, przede wszystkim były skuteczne w ataku. Nasze siatkarki tylko przez chwilę były w stanie nawiązać walkę. Na dobrze dysponowaną ekipę z Mielca to nie wystarczyło, po 25 minutach to mielczanki cieszyły się ze zwycięstwa w pierwszym secie.

Drugi set był bardzo wyrównany. Obie ekipy nie potrafiły zdobyć znaczącej przewagi, ale to mielczankom nie zabrakło chłodnej głowy i przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

W trzeciej partii zawodniczki Stali prowadziły 12:6. Gdy wszystkim zgomadzonym w kameralnej hali SP3 wydawało się, że Mielec szybko rozstrzygnie mecz na swoją korzyść, losy spotkania gwałtownie się odwróciły. Tarnowianki doprowadziły do wyrównania. Twarda gra punkt za punkt trwała już do końca tej partii. Po stronie naszych rywalek  pojawiły się problemy z przyjęciem, co skrzętnie wykorzystały tarnowianki i wygrały tę partię.

Mielczanki zaskoczone taki obrotem sprawy ułatwiały grę naszym zawodniczkom. Tarnowianki poszły za ciosem i starannymi atakami zodbywały kolejne punkty. W tym secie kibice mogli oglądać znakomite obrony w wykonaniu obu ekip. Zawodniczki Stali przegrały tę partię, a napędzone dobrą grą i pozytywnymi emocjami tarnowianki znakomicie weszły w tie-break'a, w którym rozpoczęły od prowadzenia 5:0. Mielczanki próbowały podjąć walkę, ale bezskutecznie. Będące na fali tarnowskie siatkarki odniosły zwycięstwo. Po raz kolejny sprawdziło się stare siatkarkie porzekadło: "Kto nie wygrywa 3:0, ten przegrywa 3:2".

Tarnowskiej drużynie kibicowali licznie przybyli do Mielca kibice, którzy do końca dodawali otuchy swoim siatkarkom!

MVP: Marta Duda

SPS Stal Mielec  –  Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 2:3
(25:13, 29:27, 24:26, 22:25, 9:15)

Składy zespołów:
Stal: Gorzkiewicz, Ściurka, Rzenno, Mikołajewska, Pfeifer-Juha, Artiuszenko, Kucińska (libero) oraz Ząbek, Głaz, Dzida, Woźniczka, W. Murdza (libero), N. Murdza i Michalewicz
PWSZ: Grodzka, Szabó, Molenda, Buczek, Duda, Jaroszewicz, Samul (libero) oraz Gliniecka, Tkaczyk, Podlasek, Wasiak, Minicz i Kędziora

Tekst: Justyna Wątroba