Bez punktów w Krośnie

08.12.2019

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów przegrała w Krośnie z miejscowymi Karpatami 3:1.

Gra obu ekip falowała. Krośnianki odrzuciły od siatki nasze siatkarki. Seria zagrywek sprawiła, że na tablicy wyników pojawił się rezlutat 20:15. Tarnowianki szybko odpowiedziały swoim przeciwniczkom, asami serwisowymi popisała się Marta Duda i i Karpatkom pozostało jednopunktowe prowadzenie. Końcówka seta należała jednak do gospodyń.

W drugim secie meczu ponownie obu ekipom przytrafiały się przestoje. Tarnowianki miały problemy z przyjęciem, nie kończyły ataków z pierwszego uderzenia. Żyrafy oddały pole gry swoim rywalkom  i przegrały tą część meczu w stosunku 18:25.

Dla naszego zespołu był to set dający nadzieję na pozostanie w meczu. Od samego początku tarnowianki narzuciły swój styl gry, natomiast krośnianki popełniły proste błędy. Set miał jednostronny przebieg i toczył się pod dyktando podopiecznych trenera Łukasza Marciniaka (25:23).

W czwartej partii meczu, podobnie jak to miało miejsce w poprzednim secie spotkania, nasze siatkarki zbudowały sobie pięciopunktową przewagę. Odpowiedź gospodyń była natychmiastowa. Krośnianki poszły za ciosem, czujnie zagrały na siatce, zdobyły punkty bezpośrednio z zagrywki. Tarnowianki stanęły w miejscu, nadziewały się na szczelny blok gospodyń, popełniły błędy własne. Do końca seta trwała dominacja i przewaga zespołu Karpat.

Karpaty MOSiR AZS PWSZ Krosno – Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów 3:1
(25:22, 25:18, 23:25, 25:18)

Składy zespołów:
Karpaty: Łaskowska (10), Pelczarska (7), Filipek (5), Kozyra (13), Jakóbiak (22), Rola (7), Szmigielska (libero) oraz Pietruszka (4), Wisz (5), Szczygielska (1) i Witkoś
PWSZ: Grodzka (9), Szabó (7), Molenda (10), Buczek (1), Duda (18), Jaroszewicz (6), Samul (libero) oraz Gliniecka, Tkaczyk, Podlasek i Kędziora (7)

Tekst: Justyna Wątroba