Trzy punkty zostały w Tarnowie!

30.11.2019

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów pewnie pokonała zespół z Torunia. Było to drugie z rzędu zwycięstwo naszej drużyny, ale pierwsze za trzy punkty.

Mecz lepiej rozpoczęły tarnowianki, przyjezdne miały problemy z przyjęciem, ale młoda ekipa z Torunia nie poddawała się. Dobrze funkjonował szczelny blok zawodniczek z Tarnowa.Tego jednostronnego seta kiwką zakończyła Jowita Jaroszewicz.

W drugim secie obraz gry nie uległ zmianie, gospodynie nadal dominowały. Do stanu 7:7 trwała wyrównana gra. Odrzucone od siatki zawodniczki z Torunia popełniły wiele błędów własnych. Set ten podobnie jak pierwszy zakończył się pewną wygraną tarnowianek, asem serwisowym popisała się Aleksandra Buczek.

W trzeciej, a zarazem ostatniej partii spotkania przyjezdne nie podjęły rywalizacji.Podopieczne trenera Łukasza Marciniaka dominowały w każdym elemencie siatkówki. Torunianki popełniły proste błędy w przyjęciu i ataku. Seta oraz mecz atakiem z przechodzącej piłki zakończyła Jowita Jaroszewicz.

MVP: Olga Samul

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – Budowlani Toruń 3:0
(25:16, 25:18, 25:18)

Składy zespołów:
PWSZ: Grodzka (4), Szabó (8), Molenda (10), Buczek (3), Duda (16), Jaroszewicz (8), Samul (libero) oraz Gliniecka (1), Tkaczyk, Podlasek, Wasiak (1), Minicz (2) i Kędziora
Budowlani: Berlińska, Zuzel, Gierszewska (9), Borawska (10), Dąbrowska (11), Ogórek (1), Klisiak (libero) oraz Pieczka, Pik (8) i Szymczak

Tekst: Justyna Wątroba