Na zwycięstwo musimy cierpliwie poczekać

15.11.2019

Trzy punkty na swoje konto zapisały siatkarki AZS Uni Opole. Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów pokazała się z bardzo dobrej strony, do zwycięstwa zabrakło niewiele. Tarnowianki razem z Budowlanymi Toruń nadal nie zaznały smaku zwycięstwa.

W tygodniu poprzedzającym mecz w tarnowskiej ekipie doszło do zmian kadrowych. Do zespołu dołączyły: Olga Samul (libero), Justyna Kędziora (przyjmująca) oraz Dominika Sieradzan-Minicz (przyjmująca).

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Zakończył się dopiero grą na przewagi. Triumfowały Opolanki (27:29), którym w końcówce seta nie zabrakło zimnej krwi. Żyrafy miały dwie piłki setowe w górze, ale każdą z nich podbijały przeciwniczki, które doskonale zaprezentowały się w grze obronnej.

W drugiej partii żadnej z ekip nie udało się uzyskać wyraźnej przewagi. Dopiero zagrywki Dominiki Witowskiej sprawiły, że drużyna z Opola wypracowała sobie dogodny wynik i komfort gry. Set zakończył się zwycięstwem dryżyny opolskiej (15:25).

W trzecim secie gra falowała, obie dryżyny zmieniały się na prowadzeniu. Jednak to zawodniczki z Tarnowa były górą. Żyrafy nie popełniały tylu błędów własnych, co we wcześniejszych partiach, wszystkie piłki, które miała w górze, zamieniała na punkty Marta Duda (25:23).

Czwarta partia rozpoczęła się od prowadzenia Tarnowianek. Opolanki jednak nie poddały się i doprowadziły do remisu. W końcówce partii na zagrywce stanęła Kinga Stronias i wypracowała znaczącą przewagę dla swojego zespołu. Natomiast cały mecz atakiem zakończyła Marta Ciesiulewicz.

MVP: Kinga Stronias

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – AZS Uni Opole 1:3
(27:29, 15:25, 25:23, 22:25)

Tekst: Justyna Wątroba