Pierwszy punkt na koncie Tarnowianek

03.11.2019

Tarnowianki zdobyły pierwszy punkt w tym sezonie. Bliskie były zgarnięcia pełnej puli, ale jednak to zespół ze Szczyrku ostatecznie zgarnął 2 punkty. Ekipa tarnowskich Żyraf prowadziła już 2:0, niestety potwierdziło się stare siatkraskie porzekadło. Kolejne trzy sety na swoim koncie zapisały uczennice ze Szczyrku, a zawodniczki z Tarnowa musiały zadwolić się tylko jednym punktem.

W pierwszych dwóch setach przewaga była po stronie ekipy z Małopolski. Tarnowianki skutecznie atakowały, serwowały, a przy tym nie popełniały zbyt wielu błędów własnych. Taki stan rzeczy przełożył się na korzystny wynik. Pierwszą partię wygrały do 21, drugą do 23.

W trzecim secie Żyrafy miały swoje szanse. Niestety brak skuteczności i więcej błędów własnych nie pozwoliły zakończyć spotkania w trzech setach i cieszyć się z upragnionych trzech punktów. Z kolei uczennice ze Szczyrku naładowane pozytywną energią poszły za ciosem i wygrały tego, i kolejnego seta. W tie-breaku nie zabrakło im zimnej krwi i zdecydowania. Prym wiodła Paulina Damaske, która została wybrana MVP.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 2:3
(25:21, 25:23, 18:25, 21:25, 10:15)

Tekst: Justyna Wątroba