Przegrana z Jokerem

20.10.2019

Joker Mekro Świecie pokonał tarnowskie Żyrafy i nadal pozostaje niepokonaną drużyną. W każdym z setów wyraźnie lepszą ekipą były podopieczne Marcina Wojtowicza. Waleczne tarnowianki zostawiły serce na boisku, ale to nie wystarczyło. Dobrze dysponowany zespół ze Świecia był lepszy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Najbliżej zwycięstwa zespół z Tarnowa był w trzecim secie, ale ostatecznie Świecie podniosło ręce w geście triumfu.

Świecianki od poczatku meczu dyktowały warunki. Przeciwniczki dobrze serwowały, czym sprawiały ogromne problemy w przyjęciu zagrywki. Pierwszy set zakończył się wynikiem 17:25.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczęły zawodniczki Jokera. Kapitan Grupy Azoty PWSZ Jedynki Tarnów, Magdalena Szabo próbowała poderwać swoje klubowe koleżanki do walki, jednak nie udało się zniwelować przewagi. W końcówce seta mini serię w polu serwisowym zanotowała Marcelina Gliniecka, ale to Joker wygrał tego seta 18:25.

Ostatni set był tym najbardziej wyrównanym. Tarnowianki kilkakrotnie doprowadzały do remisów za sprawą udanych ataków Julity Molendy oraz Marty Dudy. W ekipie Żyraf dobrze funkcjonował blok. Zawodniczki prowadzone przez trenera Wojtowicza były bezlitosne, wykorzystywały niedokładności, które wkradły się w grę tarnowianek.

Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów - Joker Mekro Energoremont Świecie 0:3

(17:25, 18:25, 23:25)

Tekst: Justyna Wątroba