Przegrana na inagurację sezonu

29.09.2019

W inauguracyjnym spotkaniu I ligi siatkówki kobiet trzy punkty pojechały do Mielca. W meczu rozgrywanym w tarnowskiej PWSZ szczególnie zacięty był pierwszy set spotkania, który trwał aż 35 minut. Padł on łupem tarnowianek. W poczynaniach obu ekip widać było dużo nerwowości, żadna z nich nie potrafiła zbudować sobie znaczącej przewagi i odskoczyć od przeciwnika. Końcówka seta była bardzo nerwowa i emocjonująca, o zwycięstwie decydowała gra na przewagi (30:28).

Drugą partię spotkania lepiej rozpoczęły tarnowianki, ale zespół z Mielca nie popełnił tylu błędów, jak miało to miejsce w pierwszym secie meczu. Zawodniczki Stali Mielec zamieniały kontrataki w punkty i był to ich klucz do wygranej tej części gry (20:25).

Dwa kolejne sety spotkania były niezwykle emocjonujące i zacięte, jednak decydujące punkty zapisywane były po stronie podopiecznych Romana Murdzy.

MVP spotkania wybrana została Patrycja Ząbek.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Stal Mielec 1:3 (30:28, 20:25, 23:25, 22:25)

Tekst: Justyna Wątroba