Pierwsza porażka juniorek we własnej hali

29.11.2012

Nie udał się dzisiejszy mecz juniorkom Jedynki Tarnów. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby przegrały z Sandecją Nowy Sącz 0:3 doznając tym samym pierwszej porażki we własnej hali w obecnym sezonie.

Już początek spotkania pokazał, że o zwycięstwo w tym meczu będzie niezwykle ciężko. Wprawdzie Jedynka prowadziła jeszcze 2:0, jednak błędy w przyjęciu zagrywki sprawiły, że już chwilę później to Sandecja miała aż 6 punktów przewagi (12:6). Tarnowianki próbowały jeszcze odrabiać straty, jednak ilekroć zbliżyły się do rywalek, te odpowiadały skutecznymi atakami. Tak było, gdy Jedynka przy stanie 8:15 zdobyła trzy punkty z rzędu. Chwilę później Sandecja odpowiedziała serią czterech udanych zagrań i ponownie odskoczyła. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się zwycięstwem sądeczanek 25:20.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany. Do stanu 14:14 drużyny kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu, jednak żadna z nich nie miała przewagi większej niż 2 punkty. Niestety w końcowym fragmencie tej partii ponownie Sandecja grała pewniej i popełniała mniej błędów, dzięki czemu szybko uzyskała przewagę i ostatecznie zwyciężyła 25:18.

Ostatni set rozpoczął się fatalnie dla naszej drużyny. Po udanych zagrywkach rywalek było już 7:0. Tarnowianki pokazały jednak charakter i mimo ciężkiej sytuacji poderwały się jeszcze do walki. Przy stanie 18:18 na tablicy wyników mieliśmy nawet remis, jednak końcówka ponownie należała do Sandecji, która zwyciężając seta 25:19 zapewniła sobie wygraną w całym meczu.

Jedynka Tarnów – Sandecja Nowy Sącz 0:3 (20:25, 18:25, 19:25)

Jedynka: Borczuch Katarzyna, Cichoń Monika, Szczurek Magdalena, Tadel Joanna, Wyroba Weronika (kapitan), Kozioł Agnieszka, Gębiś Barbara (libero) oraz Plebanek Kinga, Ryczek Joanna, Słomska Justyna, Łącka Karolina.