Juniorki Jedynki lepsze od Popradu Stary Sącz

27.11.2012

W poniedziałek juniorki Jedynki Tarnów rozgrywały ważny dla układu tabeli mecz przeciwko Popradowi Stary Sącz. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby prowadziły w tym spotkaniu już 2:0, jednak o końcowym wyniku decydował tie-break. W nim nasza drużyna okazała się zdecydowanie lepsza, dzięki czemu wygrała cały mecz 3:2.

Początek spotkania ułożył się wręcz idealnie dla naszych zawodniczek, które szybko objęły prowadzenie 8:2. Przewagę nasze zawodniczki utrzymywały do stanu 17:11. Wtedy to błędy w przyjęciu zagrywki tarnowianek sprawiły, że Poprad zaczął odrabiać straty doprowadzając do remisu 22:22. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak siatkarki Jedynki, które zwyciężyły pierwszą partię 26:24.

W drugiej ponownie tarnowianki rozpoczęły od mocnego uderzenia prowadząc na początku 5:2, a chwilę później 16:9. Tym razem jednak nasze zawodniczki nie pozwoliły sobie ani na chwilę dekoncentracji, dzięki czemu drugi set szybko zakończył się wygraną gospodyń 25:11.

Gdy wydawało się, że Poprad po tak dotkliwej porażce już się nie podniesie, od początku trzeciego seta sądeczanki zaczęły grać zdecydowanie lepiej. Tym razem nie pozwoliły Jedynce uciec na kilka punktów i do stanu 13:13 drużyny wygrywały wymiany niemal na przemian. W kolejnym fragmencie przyjezdne zaczęły nawet uzyskiwać przewagę na parkiecie wychodząc na prowadzenie 19:15. Po czasie na żądanie dla trenerek naszej drużyny na zagrywkę powędrowała jednak Weronika Wyroba, która serią punktów zdobytych bezpośrednio z serwisu odrobiła większość strat do rywalek. W końcówce seta tarnowianki doprowadziły nawet do remisu 22:22, jednak mimo to Poprad nie dał już sobie odebrać zwycięstwa w tej partii z rąk wygrywając ostatecznie 25:23.

Podbudowane tym zwycięstwem sądeczanki od samego początku czwartego seta prezentowały się na parkiecie lepiej od naszej drużyny, dzięki czemu ich przewaga stopniowo rosła. W środkowej części tej partii wynosiła już nawet sześć punktów (19:13). Tarnowianki ponownie rzuciły się jednak do odrabiania strat. Niestety sztuka ta udała się im tylko częściowo, gdyż Jedynka wprawdzie zmniejszyła prowadzenie rywalek do zaledwie 3 oczek (19:22), jednak chwilę później Poprad zdobywając dwudziesty piąty punkt zakończył tą cześć meczu wynikiem 25:20.

O zwycięzcy spotkania decydował więc tie-break. Tarnowianki rozpoczęły go wręcz idealnie. Po zagrywkach Katarzyny Borczuch Jedynka prowadziła już 5:0 i w dalszej części seta mogła już tylko spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Ostatecznie nasze zawodniczki zwyciężyły 15:8 i po końcowym gwizdku mogły cieszyć się z wygranej w całym meczu.

Jedynka Tarnów – Poprad Stary Sącz 3:2 (26:24, 25:11, 23:25, 20:25, 15:8)

Jedynka: Borczuch Katarzyna, Cichoń Monika, Plebanek Kinga, Szczurek Magdalena, Tadel Joanna, Ryczek Joanna, Wyroba Weronika (kapitan), Słomska Justyna, Kozioł Agnieszka, Gębiś Barbara (libero)