UKS Jedynka Tarnów nadal bez straty seta

25.11.2012

Bardzo dobrą formę na początku czwartoligowego sezonu prezentują siatkarki UKS Jedynki II Tarnów. Podopieczne trenerek Urszuli Świerczek i Beaty Wyroby w sobotę odniosły kolejne pewne zwycięstwo pokonując 3:0 we własnej hali drużynę KS Ryglice.

Derbowe spotkanie wyrównane było jedynie w początkowej fazie pierwszego seta. Jeszcze przy stanie 8:5 dla UKS Jedynki wydawało się, że rygliczanki stać na nawiązanie walki z naszym zespołem. W tym momencie tarnowianki popisały się jednak swoją serią punktową i już chwilę później na tablicy wyników widniał rezultat 18:7. Wysokie prowadzenie nieco jednak uśpiło nasze zawodniczki, gdyż w kolejnych akcjach KS Ryglice zaczął odrabiać straty. W pewnym momencie było już tylko 20:15 dla UKS Jedynki, jednak w końcówce tarnowianki nie popełniały błędów i pewnie wygrały pierwszego seta 25:19.

W drugim nasze zawodniczki już na samym początku uzyskały wysokie prowadzenie i spokojnie kontrolowały przebieg meczu. Bardzo dobrze w tarnowskiej drużynie spisywała się wychowanka klubu z Ryglic Kinga Plebanek, która raz za razem nękała swoje niedawne koleżanki udanymi atakami. W efekcie, drugiego seta UKS Jedynka zwyciężyła aż 25:15.

Jeszcze większą przewagę nasze zawodniczki miały w ostatniej partii. Wprawdzie w początkowej fazie tej części meczu na tablicy wyników widniał jeszcze rezultat zaledwie 11:8 dla naszej drużyny, jednak od tego momentu na parkiecie grał już tylko jeden zespół. Ostatecznie UKS Jedynka zwyciężyła trzeciego seta aż 25:12 i tym samym całe spotkanie 3:0.

UKS Jedynka II Tarnów – KS Ryglice 3:0 (25:19, 25:15, 25:12)

Jedynka: Kosałka Magdalena, Plebanek Kinga, Tadel Joanna, Wyroba Weronika, Stolarz Ewa, Słomska Justyna, Gębiś Barbara (libero) oraz Cichoń Monika, Borczuch Katarzyna, Ryczek Joanna, Szczurek Magdalena, Kozioł Agnieszka.