Druga wygrana Dąbrowy Górniczej

31.03.2019

Nasze siatkarki przegrały dzisiejsze spotkanie z Dąbrową Górniczą 0:3 (21:25,20:25,13:25). W przyszłym tygodniu rywalizacja przeniesie się do Tarnowa!

Tarnowianki na początku pierwszego seta wypracowały sobie sporą przewagę (12:8, 16:12). Przy zagrywce Sandry Szczygioł gospodynie odrobiły część strat (16:15). Do remisu (17:17) doprowadził atak z obejścia Małgorzaty Lis. Chwilę później dwa punkty z rzędu zdobyła Magdalena Pytel (19:17). Przy stanie 20:21 punktowe zagrywki wykonała Agata Michalewicz (21:23). Ostatecznie gospodynie wygrały tego seta 21:25.

Drugi set rozpoczął się od walki punkt za punkt (8:8). Po dwóch skutecznych zagraniach Katarzyny Brydy dąbrowianki wyszły na prowadzenie (8:10). Przy serwisie Agaty Michalewicz gospodynie zwiększyły swoją przewagę do siedmiu punktów (8:15).  Przy stanie 15:20 błąd w ataku popełniła Szczygioł. W następnej akcji bezpośredni punkt z zagrywki zdobyła Magdalena Jurczyk (17:20). Po skutecznym ataku Klaudii Grzelak z drugiej linii, przewaga gospodyń zmniejszyła się tylko do dwóch punktów (19:21). W następnej akcji skutecznie na prawej stronie zbiła Podlasek. W końcówce seta nie myliła się jednak Sandra Szczygioł i jej drużyna wygrała drugą partię (20:25).

Dąbrowianki zaczęły trzeciego seta od prowadzenia (3:5). 4 punkt dla Grupy Azoty PWSZ zdobyła ze środka Maja Grodzka. Przy stanie 4:7 postawiła pojedynczy blok Małgorzata Lis. Gospodynie wypracowały sobie sporą przewagę w tej partii (10:21). Paulina Stroiwąs swoją zagrywką utrudniała tarnowiankom przyjęcie. 11 punkt dla przyjezdnych zdobyła Klaudia Grzelak. Nasze siatkarki ostatecznie przegrały tę partię 13:25 i cały mecz 0:3.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Paulina Bałdyga, Sabina Podlasek, Maja Grodzka, Magda Szabó, Klaudia Grzelak, Magda Pytel oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Magda Jurczyk, Paulina Głaz i Agata Mazurek (libero).

MKS Dąbrowa Górnicza: Katarzyna Bryda, Dorota Ściurka, Agata Michalewicz, Sandra Szczygioł, Paulina Stroiwąs, Małgorzata Lis oraz Anna Bodasińska (libero), Kamila Colik (libero), Aneta Wilczek.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska