Tarnowianki przegrały pierwsze spotkanie z Dąbrową Górniczą

30.03.2019

Nasze siatkarki przegrały dzisiejsze spotkanie z Dąbrową Górniczą 2:3. Jutrzejszy mecz rozpocznie się o godz. 12.00!

Tarnowianki pierwszego seta zaczęły od prowadzenia 11:9. Dobrze w ataku spisywała się Magda Szabó. Po serii zagrywek Katarzyny Brydy to dąbrowianki miały kilka punktów przewagi. Złą passę przerwał atak Asi Sikorskiej. Przy stanie 22:24 została zatrzymana na środku Magdalena Jurczyk. Tym samym, dąbrowianki objęły prowadzenie w meczu 0:1 (22:25).

Nasze siatkarki zaczęły drugiego seta od prowadzenia (3:0). Dobrze na zagrywce spisywała się Maja Grodzka. Chwilę później do remisu doprowadził atak Sandry Szczygioł (3:3). W dalszej części seta zespoły szły punkt za punkt (7:7, 11:11, 13:13).  Przy stanie 15:14 dla Tarnowa, Sabina Podlasek zdobyła asa serwisowego. W następnej akcji skutecznie z lewego skrzydła atakowała Klaudia Grzelak (17:14). Tarnowianki utrzymywały sporą przewagę w końcówce tego seta (22:18). Piłkę setową dla przyjezdnych wywalczyła Podlasek (24:22). W ostatniej akcji pomyliła się atakująca Dąbrowy i tarnowianki doprowadziły do remisu (1:1).

W kolejnej partii MKS wyszedł na prowadzenie 7:13.  Po stronie Dąbrowy dobrze funkcjonował blok (8:15). Przy stanie 12:16 skutecznie z obejścia zaatakowała Magda Pytel. 17 punkt dla gospodyń zdobyła Małgorzata Lis. W następnej akcji pomyliła się Magda Szabó (13:18). Przy stanie 13:20, skutecznie na lewej stronie uderzyła Paulina Głaz. 21 punkt dla MKS-u zdobyła Dorota Ściurka (14:21). Piłkę setową dla gospodyń wywalczyła Katarzyna Bryda (14:24). Ostatecznie Dąbrowa wygrała tę partię 15:25 i objęła prowadzenie w całym meczu 1:2.

Czwarty set rozpoczął się od remisu (3:3). Czwarty punkt dla Grupy Azoty PWSZ zdobyła Magda Szabó. Przy stanie 5:5, asa serwisowego zagrała Dorota Ściurka. Do remisu (7:7) doprowadziło zbicie Szabó. Dalsza część seta była wyrównana (15:15). Tarnowianki wyszły na dwupunktowe prowadzenie (18:16). 19 oczko zdobyła Klaudia Grzelak. Chwilę później dwa skutecznie ataki wykonała Bryda (19:18). Przy stanie 21:20, dobrze z obejścia zagrała Magda Pytel. W następnej akcji 23 punkt zdobyła Sabina Podlasek. Tarnowianki wygrały tego seta 25:20 i doprowadziły do remisu 2:2.

Początek piątej partii tarnowianki zaczęły od prowadzenia 3:1. Przy stanie 4:6 dla MKS-u, Michał Betleja poprosił o czas. Po nim skończyła atak ze środka Magda Pytel. W następnej akcji skutecznie na prawej stronie zbiła Szczygioł. Do remisu (7:7) doprowadziło uderzenie Szabó. Po dobrym bloku Mai Grodzkiej tarnowianki wyszły na prowadzenie 9:8. Przy zagrywce Agaty Michalewicz dąbrowianki objęły prowadzenie i wygrały tego seta 10:15.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska