Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Wisła wygrała trzeci mecz

24.03.2019

Tarnowianki przegrały niedzielne spotkanie z Wisłą Warszawa 3:0 (27:25, 25:12, 25:22).

Wisła prowadziła w pierwszym secie 15:10. Dobrze w polu serwisowym spisywała się Katarzyna Marcyniuk. Po stronie tarnowianek funkcjonował blok i przyjezdne odrobiły część strat (16:14). Kontaktowy punkt zdobyła atakiem Magda Szabó. Końcówka seta była zacięta. Warszawianki wygrały ostatecznie tę partię na przewagi (27:25).

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki (4:4). Gdy Wisła zdobyła 4 punkty z rzędu o czas poprosił Michał Betleja (8:4). Po niej gospodynie zwiększyły swoją przewagę do ośmiu oczek (14:6). Warszawianki już do końca seta kontrolowały wynik i wygrały 25:12. Tym samym objęły prowadzenie w całym meczu 2:0.

Na początku trzeciego seta gospodynie wysunęły się na prowadzenie (5:3). 4 punkt dla Tarnowa zdobyła blokiem Magda Pytel. W odpowiedzi skutecznie na lewej stronie atakowała Ewelina Mikołajewska. Do remisu doprowadziło zagranie Mai Grodzkiej (7:7). Przy stanie 13:11 walkę na siatce wygrała Paulina Bałdyga. Chwilę później długa wymiana zakończyła się na korzyść tarnowianek (13:13). Dalsza część seta była wyrównana (19:19). Gospodynie grały czujnie w bloku i prowadziły 22:20. Ostatni punkt w tym meczu zdobyła z obejścia Katarzyna Połeć (25:22). Wisła Warszawa wygrała to spotkanie 3:0 i prowadzi w całej rywalizacji o finał I ligi kobiet 2:1.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Joanna Sikorska, Paulina Bałdyga, Magdalena Pytel, Klaudia Grzelak, Magdalena Szabó, Magdalena Jurczyk oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Maja Grodzka, Paulina Głaz, Marcelina Gliniecka.

Wisła Warszawa: Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Ewelina Mikołajewska, Elena Novgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero), Agnieszka Banasiak.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska

Foto: Tomasz Schenk