Wisła Warszawa wygrywa niedzielne spotkanie

17.03.2019

Tarnowianki w niedzielnym spotkaniu uległy drużynie z Warszawy 3:2 (26:28, 25:19, 19:25, 25:18, 11:15). W przyszłym tygodniu rywalizacja przeniesie się do stolicy.

Grupa Azoty PWSZ rozpoczęła pierwszego seta od prowadzenia 9:5. Przy stanie 16:12 skutecznie zaatakowała Żaneta Baran. Chwilę później pomyliła się na lewym skrzydle Ewelina Mikołajewska. W następnej akcji popełniły błąd tarnowianki. W końcówce seta (23:21) skutecznie kiwnęła ze środka Anna Lewandowska. Zacięta walka na przewagi zakończyła się wygraną Wisły (28:26). Zdobywczynią ostatniego punktu w tym secie była Ewelina Mikołajewska.

Tarnowianki prowadziły na początku drugiej partii 10:7. 11 punkt dla swojej drużyny zdobyła atakiem Magda Szabó. Do remisu doprowadziła dobra postawa Katarzyny Połeć (11:11). Dzięki zagrywce Asi Sikorskiej gospodynie wyszły na prowadzenie (15:13). Tarnowianki wypracowały sobie kilkupunktową przewagę i konsekwentnie dążyły do zwycięstwa w tej partii. Ostatecznie wygrały drugiego seta 25:19.

Wisła rozpoczęła trzecią odsłonę od prowadzenia 1:4. W zespole gości punktowały: Żaneta Baran i Katarzyna Marcyniuk. Przy stanie 7:13 skutecznie atakowała Paulina Głaz, która zastąpiła Klaudię Grzelak. Przyjezdne cały czas kontrolowały wynik i nie wypuściły już zwycięstwa w tej partii (19:25).

Początek czwartego seta należał do gospodyń (6:1). Warszawianki odrobiły część strat po przerwie na życzenie Ewy Cabajewskiej (7:5). Przy stanie 12:8 obiła blok Żaneta Baran, w odpowiedzi skutecznie ze środka punktowała Magda Jurczyk. W końcówce seta dobrze w ataku grała Magda Szabó, a Paulina Głaz utrudniała swoją zagrywką przyjęcie rywalkom. Piłkę setową wykorzystała kapitan tarnowskiego zespołu. Grupa Azoty PWSZ doprowadziła do tie-breaka, wygrywając czwartego seta 25:18.

Wisła rozpoczęła piątego seta od prowadzenia 1:4. Wtedy Michał Betleja poprosił o czas dla swojej drużyny. Tarnowianki doprowadziły do remisu (5:5). Po zmianie stron dobrze na zagrywce spisywała się Katarzyna Marcyniuk. Przy stanie 10:13 skutecznie z obejścia atakowała Połeć. Warszawa wygrała tego seta 11:15 i całe spotkanie 2:3.

MVP meczu została wybrana Żaneta Baran.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Paulina Bałdyga, Magdalena Jurczyk, Magdalena Pytel, Magdalena Szabó, Klaudia Grzelak, Joanna Sikorska, Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero) oraz Paulina Głaz, Sabina Podlasek, Maja Grodzka, Marcelina Gliniecka.

Wisła Warszawa: Ewelina Mikołajewska, Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Elena Nowgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero), Agnieszka Banasiak.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska