Pierwsza wygrana w półfinale

17.03.2019

Tarnowianki w pierwszym meczu półfinałowym play-off pokonały Wisłę Warszawa 3:0 (25:21, 25:23, 25:19).

Wisła rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 1:5. Chwilę później długą wymianę zakończyła blokiem Magda Jurczyk. Przy zagrywce Asi Sikorskiej tarnowianki doprowadziły do remisu (6:6). Wówczas o przerwę poprosiła Ewa Cabajewska. Po niej skutecznie na lewej stronie atakowała Katarzyna Marcyniuk. Przy stanie 13:16, tarnowianki wykorzystały błędy rywalek,  skutecznie grały blokiem i tym samym odrobiły cztery punkty z rzędu. W końcówce tej partii nie zwalniały ręki atakujące gospodyń. Przy stanie 22:21 Magda Szabó utrudniła swoją zagrywką wyprowadzenie akcji rywalkom i zdobyła dwa asy serwisowe. Tarnowskie siatkarki wygrały tę partię 25:21.

Początek drugiej partii był zacięty (7:7). Przy zagrywce Magdy Szabó tarnowianki wyszły na prowadzenie (11:8). 9 punkt dla swojej drużyny zdobyła z obejścia Katarzyna Połeć. Ta sama zawodniczka w następnej akcji postawiła skuteczny blok (11:10). Przy stanie 14:12 zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki Asia Sikorska. W tej fazie seta tarnowianki cały czas utrzymywały dwupunktową przewagę (19:17). Wisła doprowadziła do remisu (21:21). W następnej akcji wygrała walkę na siatce Paulina Bałdyga. W odpowiedzi mocno ze skrzydła uderzyła Żaneta Baran. 24 punkt dla swojej drużyny zdobyła z piłki przechodzącej Magda Jurczyk (24:23). Ostatnia akcja w tym secie należała do Asi Sikorskiej. Tarnowianki wygrały drugą partię 25:23 i prowadziły w całym meczu już 2:0.

Trzecia odsłona tego spotkania rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń (5:3). 6 punkt zdobyła na lewej stronie Klaudia Grzelak. W następnej akcji pomyliła się Żaneta Baran. Przy stanie 8:5 obiła blok Magda Szabó. Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosiła Ewa Cabajewska. Warszawa przy dobrej zagrywce Żanety Baran odrobiła 3 punkty straty (11:10). Przy stanie 13:11 Magda Jurczyk zdobyła asa serwisowego, w następnej akcji wykorzystała piłkę przechodzącą Magda Pytel. Tarnowianki konsekwentnie dążyły do zwycięstwa w tej partii, którą ostatecznie wygrały 25:19.

MVP meczu została wybrana Magdalena Szabó.

Drugie spotkanie rozpocznie się dzisiaj o godz. 17.00 ! :)

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Paulina Bałdyga, Magda Jurczyk, Magda Pytel, Magda Szabó, Klaudia Grzelak, Asia Sikorska oraz Ola Guzikiewicz-Kielar (libero).

Wisła Warszawa: Ewelina Mikołajewska, Żaneta Baran, Katarzyna Marcyniuk, Katarzyna Połeć, Anna Lewandowska, Elena Nowgorodczenko oraz Alicja Markiewicz (libero).

Tekst: Aleksandra Kaczyńska