Wygrywamy trzeci mecz z Opolem!

09.03.2019

Tarnowianki w trzecim meczu pierwszej fazy play-off pokonały na wyjeździe zespół z Opola 3:1 (25:19, 25:20, 18:25, 25:18). W rywalizacji z Uni nasze siatkarki straciły tylko dwa sety. Tym samym Grupa Azoty PWSZ melduje się w półfinale walki o mistrzostwo I ligi kobiet! 🏐🏐🏐

Siatkarki z Tarnowa zaczęły pierwszego seta od prowadzenia 8:4. Dobra gra pozwoliła utrzymać sporą przewagę w tej partii, którą nasze siatkarki ostatecznie wygrały 25:19.

Drugi set rozpoczął się od skutecznej akcji Magdy Jurczyk. Przy stanie 4:3 mocno na lewym skrzydle zaatakowała Ciesiulewicz. Przy zagrywce Magdy Pytel Tarnów wyszedł na prowadzenie 8:5. 6 punkt dla swojej drużyny zdobyła z drugiej linii Maternia. Przy stanie 9:7 długą wymianę zakończyły na swoją korzyść opolanki. Do remisu doprowadził błąd w ataku przyjezdnych. W następnej akcji piłkę przechodzącą wykorzystała Joanna Pacak. Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił Michał Betleja. Tarnowianki w końcówce seta dobrze zagrały blokiem, w ataku świetnie spisywała się Asia Sikorska. 25 punkt dla swojej drużyny zdobyła blokiem Magda Pytel. Tarnów wysunął się na prowadzenie 2:0 w tym meczu.

Trzeci set rozpoczęła atakiem ze środka Witowska. Opolanki prowadziły już 0:4, złą passę przerwała atakiem z lewej strony Asia Sikorska. Przy stanie 1:6 o czas poprosił Michał Betleja. Po nim gospodynie zagrały dobrze blokiem. Opolanki wypracowały sobie sporą przewagę, której nie wypuściły do końca seta, ostatecznie wygrały tę partię 18:25.

Czwarta partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia Asi Sikorskiej z prawej strony. W odpowiedzi obiła blok Marta Ciesiulewicz (1:1). W następnej akcji atakowała Klaudia Grzelak. Przy stanie 4:2 Paulina Bałdyga oraz Magda Pytel postawiły skuteczny blok, wtedy o czas poprosił szkoleniowiec Uni. Po nim zdobyła punkt Magda Szabó (6:2). Przy stanie 13:7 skutecznie blokowała Magda Pytel. Tarnowianki już do końca seta kontrolowały wynik. Wygrały czwartą partię 25:18 i cały mecz 3:1.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów 🏐: Paulina Bałdyga, Magda Pytel, Asia Sikorska, Magda Jurczyk, Klaudia Grzelak, Magda Szabó oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero), Paulina Głaz, Maja Grodzka, Sabina Podlasek.

Uni Opole 🏐: Joanna Pacak, Dominika Mras, Ilona Gierak, Marta Ciesiulewicz, Dominika Witowska, Jagoda Maternia oraz Ola Szczygłowska (libero), Oliwia Michalak, Weronika Sobiczewska, Angelika Gajer.