Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Nieudany weekend naszych kadetek

19.11.2012

Niestety nie będą miło wspominać minionego weekendu obie drużyny kadetek UKS Jedynki Tarnów. Zarówno nasza pierwsza drużyna, jak i druga w swoich turniejach ligowych przegrały wszystkie pojedynki i tym samym nie zdołały się utrzymać w swoich ligach.

 

Szczególnie niezadowolone ze swojej postawy mogą być siatkarki Jedynki B Tarnów, które w sobotę we własnej hali rozgrywały zawody VI Ligi. W pierwszym turniejowym spotkaniu podopieczne trener Beaty Wyroby zmierzyły się z Podkarpaciem Bobowa. Niestety nasza najmłodsza drużyna w pojedynku tym zagrała słabo ulegając 0:3. Tarnowianki walkę z rywalkami nawiązały jedynie w drugiej partii, w której uległy dopiero w końcówce 21:25. W pozostałych Podkarpacie było zdecydowanie lepsze i w pełni zasłużenie zwyciężyło.

W drugim turniejowym meczu drużyna z Bobowej pokonała Dobry Wynik Kraków, co dawało naszym zawodniczkom szanse na utrzymanie się w VI Lidze. Aby tego dokonać Jedynka B musiała jedynie zwyciężyć z zespołem z Krakowa. Niestety sztuka ta okazała się zbyt trudna dla tarnowianek. Nasze zawodniczki ponownie spisały się poniżej swoich możliwości ulegając również 0:3.

Tym samym Jedynka B zajęła ostatnie miejsce w turnieju, co jest jednoznaczne ze spadkiem do VII Ligi.

 

Komplet wyników turniejowych spotkań:

Jedynka B Tarnów – Podkarpacie Bobowa 0:3 (17:25, 21:25, 14:25)

Podkarpacie Bobowa – Dobry Wynik Kraków 3:2 (22:25, 25:18, 22:25, 25:18, 15:10)

Jedynka B Tarnów – Dobry Wynik Kraków 0:3 (15:25, 18:25, 15:25)

 

Końcowa kolejność Turnieju VI Ligi:

1. Podkarpacie Bobowa (2zw, 0por)

2. Dobry Wynik Kraków (1zw, 1por)

3. Jedynka B Tarnów (0zw, 2por)

 

Jedynka B Tarnów: Obal J., Marciniec D., Bogacz E., Starzyk D., Baran K., Kloch P., Bibro J., Zegar A., Kara P. (kpt), Chwistek A., Mącior G., Miszczuk W. (libero)

 

 

Niestety Jedynka A Tarnów, która brała udział w Turnieju I Ligi, również w obu spotkaniach musiała uznać wyższość rywalek. W swoim pierwszym meczu tarnowianki zmierzyły się z Maratonem Krzeszowice. Ze względów formalnych nasze zawodniczki w pojedynku tym musiały zagrać osłabione dwoma środkowymi: Oliwią Sawczak i Natalią Cieśla. Niestety bez tych zawodniczek mimo ambitnej postawy tarnowianki okazały się słabsze od rywalek ulegając 0:3.

W swoim drugim pojedynku nasze zawodniczki rywalizowały z gospodarzem całych zawodów Pogonią Proszowice. Już w pełnym składzie podopieczne trener Beaty Wyroby rozpoczęły od mocnego uderzenia zwyciężając dwa pierwsze sety. Niestety później gra naszej drużyny się załamała. Rywalki zaczęły przeważać na parkiecie, dzięki czemu najpierw doprowadziły do tie-breaka, a później okazały się w nim lepsze zwyciężając cały mecz 3:2. Tym samym zawodniczki Jedynki A, podobnie jak ich młodsze koleżaki, również spadły z ligi i w kolejnym turnieju rywalizować będą o jeden stopień niżej.

 

Wyniki spotkań z udziałem Jedynki A:

Jedynka A Tarnów – Maraton Krzeszowice 0:3

Jedynka A Tarnów – Pogoń Proszowice 2:3

 

Jedynka A Tarnów: Gębiś B. (kpt) , Nowak I., Sawczak O., Szablowska G., Sobol M., Cieśla N., Molczyk J. (libero), Sajdak N., Wrona K., Rak N., Mucha K., Mleczko K.