Druga wygrana tarnowianek!

03.03.2019

W drugim meczu play-off tarnowianki pokonały zespół z Opola 3:1 (25:21, 12:25, 25:13, 25:18)! Bardzo dobrze rozpoczęła się ta rywalizacja dla naszych siatkarek, które w przyszłym tygodniu mają szansę zakończyć ją już w trzech meczach.

Początek pierwszego seta zespoły szły punkt za punkt. Dobrze po stronie Opola zaprezentowała się w ataku Marta Ciesiulewicz. W ekipie z Tarnowa świetnie funkcjonował blok. Przy zagrywce Magdy Pytel gospodynie odskoczyły na cztery punkty (10:6). Wówczas o przerwę poprosił szkoleniowiec Uni. Po niej skutecznie ze środka atakowała Joanna Pacak. Dobre obrony tarnowianek oraz wyprowadzane kontry pozwoliły uzyskać sporą przewagę (13:7). Przy stanie 15:9  drugi czas wziął trener Opola. Trudne zagrywki Dominiki Witowskiej pozwoliły przyjezdnym odrobić straty (19:17). Ciężar gry w ataku wzięła na siebie Ilona Gierak. 20 punkt dla Tarnowa zdobyła Klaudia Grzelak. Przy stanie 20:19 asa serwisowego posłała Sobiczewska. Gospodynie po atakach Asi Sikorskiej i dwóch skutecznych blokach wygrały tę partię 25:21 i objęły prowadzenie w meczu 1:0.

Drużyna z Opola zaczęła drugiego seta od prowadzenia 1:5. Wtedy o czas poprosił Michał Betleja. Po nim zablokowana została Asia Sikorska. Chwilę później asem serwisowym popisała się Ciesiulewicz (1:7). Złą passę dla gospodyń przerwał atak Grzelak. Opolanki wykorzystywały dobrą dyspozycję swoich środkowych (5:11). Przy stanie 5:15 Sikorska skutecznie zaatakowała po skosie, tym samym odpowiedziała Gierak. Mras oraz Witowska utrudniały przyjęcie tarnowiankom swoimi serwisami. Opolanki już do końca seta kontrolowały wynik i wygrały tę partię 25:12.

Początek trzeciej partii był zacięty (6:6). Dobre ataki Magdy Pytel z obejścia oraz skuteczne bloki po stronie Grupy Azoty PWSZ pozwoliły uzyskać przewagę (10:6). Przy stanie 12:9 mocno ze środka zaatakowała Jurczyk. W następnej akcji skutecznie po prostej plasowała Klaudia Grzelak, chwilę później ta sama zawodniczka wykorzystała piłkę przechodzącą (16:10). O czas poprosił trener Opola. Po nim długą wymianę wygrały tarnowianki. Gospodynie konsekwentnie dążyły do wygrania tej partii. Ostatecznie pokonały opolanki 25:13 i objęły prowadzenie w całym meczu 2:1.

Czwarty set rozpoczął się od prowadzenia tarnowianek 4:2. Dwa dobre ataki Magdy Szabó zwiększyły tę przewagę do czterech punktów. Po przerwie na życzenie trenera Opola skutecznie na lewej stronie kiwała Gierak. Przy stanie 10:7 obiła blok Marta Ciesiulewicz. 11 punkt dla Tarnowa zdobyła Asia Sikorska. Dobre zagrywki Magdy Jurczyk utrudniały wyprowadzenie akcji rywalkom (15:8). Przy stanie 19:12 skutecznie z obejścia atakowała Magda Pytel. Dobra postawa tarnowianek spowodowała, że wygrały tę partię (25:18) i cały mecz 3:1.

MVP meczu została wybrana Paulina Bałdyga – rozgrywająca Grupy Azoty PWSZ Tarnów :).

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Bałdyga, Jurczyk, Pytel, Sikorska, Szabó, Grzelak oraz Guzikiewicz-Kielar (libero).

Uni Opole: Gierak, Ciesiulewicz, Mras, Sobiczewska, Witowska, Pacak oraz Szczygłowska (libero), Michalak, Gajer, Maternia.