Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

PKCH PWSZ przedłuża passę zwycięstw

18.11.2012

W rozegranym w dniu wczorajszym meczu siatkarki PKCH PWSZ Tarnów pokonały na wyjeździe Dalin Myślenice 3:2. Wygrały, mimo iż porażka naszej drużyny wisiała już w powietrzu. Dalin po trzech setach prowadził 2:1 i w czwartym miał w górze piłkę meczową. Tarnowianki jednak ją wybroniły i doprowadziły do tie-breaka, w którym zwyciężyły 15:6.

 

Początek spotkania w żaden sposób nie zapowiadał, że tarnowianki będą miały tak duże problemy z pokonaniem ostatniej drużyny w tabeli. Podopieczne trenera Bogdana Dudka zdecydowanie przeważały na parkiecie i pewnie wygrały pierwszego seta 25:17.

W drugim PKCH PWSZ również rozpoczęła od swojego prowadzenia i chyba to sprawiło, że w szeregi naszej drużyny wdarło się rozluźnienie. Wykorzystały to siatkarki Dalinu, które nie tylko szybko odrobiły straty, ale uzyskały również kilkupunktową przewagę, którą utrzymały do końca seta. Druga partia meczu zakończyła się zwycięstwem myśleniczanek 25:17.

Dalin, który po wygranej drugiej części meczu wyraźnie nabrał ochoty do gry, również w trzecim secie spisywał się bardzo dobrze. Tym razem PKCH PWSZ nie pozwoliło sobie jednak na stratę punktów seriami, przez co ten fragment meczu był bardzo wyrównany. W końcówce to jednak gospodynie wygrały decydujące piłki i zwyciężając 25:23 objęły prowadzenie w całym spotkaniu.

Kolejna część meczu ponownie była wyrównana. Nasze zawodniczki wyraźnie nie mogły powrócić do stylu gry prezentowanego w pierwszym secie, co Dalin, widząc szansę na wygraną, cały czas wykorzystywał. W końcówce tej partii, przy stanie 25:24 dla myśleniczanek, tarnowianki źle odebrały zagrywkę, przez co piłka wróciła na stronę gospodyń. Gdy wydawało się, że akcja ta będzie ostatnią w tym meczu, tarnowianki skutecznie zablokowały atak rywalek. Wymiana ta okazała się decydująca dla losów całego pojedynku, gdyż od tego momentu nasze zawodniczki zaczęły przeważać na parkiecie. Czwartego seta PKCH PWSZ wygrało 28:26. W tie-breaku z kolei myśleniczanki ani przez chwilę nie były w stanie zagrozić naszej drużynie, która wygrała decydującą partię 15:6.

Tym samym nasze zawodniczki przedłużyły serię wygranych meczów do pięciu. Teraz podopieczne trenera Bogdana Dudka czeka ponad dwutygodniowa przerwa od spotkań ligowych. Zaraz po niej PKCH PWSZ w wyjazdowym pojedynku zmierzy się z Szóstką Biłgoraj, która aktualnie zajmuje trzecie miejsce w tabeli.

 

Dalin Myślenice – PKCH PWSZ Tarnów 2:3 (17:25, 25:17, 25:23, 26:28, 6:15)

PKCH PWSZ: Leszek, Młocek, Podlasek, Warchoł, Hajduk, Ruszel, Szubart (libero) oraz Wyroba, Styrkowiec, Kutyła, Wójcik, Jachym (libero)