Udane rozpoczęcie fazy play-off

03.03.2019

W pierwszym spotkaniu play-off siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie pokonały Uni Opole 3:0!

Początek pierwszego seta był wyrównany. Przy stanie 6:5 dla gospodyń pomyliła się w ataku Marta Ciesiulewicz. W następnej akcji skutecznie zagrała Magda Szabó (8:5). Tarnowianki postawiły blok i zdobyły 10 punkt (10:7). Dobrze w ataku grały: Asia Sikorska i Magda Pytel. Gospodynie wypracowały sobie w pewnym momencie nawet sześć punktów przewagi (15:9). Przy stanie 18:14 skutecznie plasowała piłkę Sikorska, w odpowiedzi obiła blok Ciesiulewicz. 21 punkt dla Tarnowa zdobyła blokiem Klaudia Grzelak. O czas poprosił szkoleniowiec Uni. Po niej opolanki odrobiły trzy punkty, wówczas to Michał Betleja wziął przerwę. 25 oczko dla Tarnowa zdobyła z obejścia Magda Pytel i tym samym Tarnów objął prowadzenie 1:0 (25:20).

Pierwszy punkt dla Grupy Azoty PWSZ w drugim secie zdobyła kiwką w środek boiska Asia Sikorska. Po asie serwisowym Magdy Szabó i pojedynczym bloku Sikorskiej Tarnów objął prowadzenie 4:1. Kontaktowy punkt zdobyła serwisem Dominika Mras (4:3). Przy stanie 6:4 zablokowała Sowiczewską Klaudia Grzelak, w następnej akcji skutecznie kiwnęła przyjmująca Grupy Azoty. Tarnowianki wypracowały sobie sporą przewagę (12:5). 8 punkt zdobyła mocnym atakiem Marta Ciesiulewicz, odpowiedziała tym samym Magda Szabó. Przy stanie 17:10 o czas poprosił trener Opola. Po niej po prostej uderzyła Ilona Gierak. Magda Pytel skutecznie atakowała z obejścia. 21 dla Tarnowa zdobyła Magda Szabó (21:16). Tarnowianki konsekwentnie dążyły do zwycięstwa w tej partii, świetnie funkcjonował blok po stronie gospodyń. Grupa Azoty wygrała drugiego seta 25:17 i prowadziła już w całym meczu 2:0.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia ekipy z Tarnowa (5:2). 6 punkt zdobyła atakiem Klaudia Grzelak, w następnej akcji zablokowana została Magda Pytel. Przy stanie 9:5 dla Grupy Azoty PWSZ skutecznie atakowała Asia Sikorska. Po stronie tarnowianek nadal dobrze funkcjonował blok. W miejsce Dominiki Mras pojawiła się Angelika Gajer. 11 punkt dla opolanek zdobyła Ilona Gierak (15:11). Tarnowianki cały czas utrzymywały sporą przewagę (19:12). Szkoleniowiec Uni poprosił o czas, jednak po nim zablokowana została Ilona Gierak, a tarnowianki dążyły do zwycięstwa w tej partii. Ostatecznie gospodynie wygrały trzeciego seta 25:15 i cały mecz 3:0.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów: Bałdyga, Pytel, Sikorska, Jurczyk, Szabó, Grzelak oraz Guzikiewicz-Kielar (libero).

Uni Opole: Ciesiulewicz, Gierak, Mras, Pacak, Witowska, Sowiczewska oraz Szczygłowska (libero), Michalak i Gajer.

Drugi mecz rozpocznie się już dzisiaj o godz. 17.00! Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie :).

Tekst: Aleksandra Kaczyńska