Tarnowianki wygrały ze Szczyrkiem 3:1

23.02.2019

W ostatnim meczu rundy zasadniczej tarnowskie siatkarki wygrały 3:1 z SMS-em Szczyrk i zanotowały na swoim koncie ważne 3 punkty!

Tarnowianki zaczęły pierwszą partię od prowadzenia 7:4. Gospodynie doprowadziły jednak do remisu (7:7). Skuteczna kiwka Asi Sikorskiej, później zagranie Pauliny Bałdygi pozwoliły tarnowiankom znów wysunąć się na prowadzenie 9:7. Magdalena Pytel dołożyła jeszcze punktową zagrywkę (10:7). Grupa Azoty PWSZ miała przestój, co wykorzystały uczennice SMS-u i zdobyły 6 punktów z rzędu (10:13). Wówczas o przerwę poprosił Michał Betleja. Po niej popełniła błąd w ataku Magda Szabó (10:14). Przeciwniczki prowadziły już 10:17. Za Paulinę Głaz pojawiła się na boisku Klaudia Grzelak. Złą passę dla tarnowianek przerwał atak po skosie Asi Sikorskiej (11:17). W następnej akcji pojedynczy blok postawiła Magda Jurczyk. Odpowiedziały tym samym gospodynie (12:18). Przy stanie 14:19 Jurczyk zdobyła punkt z zagrywki. Chwilę później skutecznie na lewej stronie rywalki (15:20). O drugi czas poprosił szkoleniowiec Grupy Azoty PWSZ Tarnów (16:22). Po niej tarnowianki odrobiły 3 punkty, wówczas wzięła przerwę trenerka SMS-u. Przy stanie 19:23 skutecznie na lewym skrzydle atakowała Magda Szabó. W następnej akcji popełniły błąd gospodynie (21:23). 22 punkt dla Tarnowa zdobyła Asia Sikorska. O drugi czas poprosiła trenerka zespołu ze Szczyrku. Po niej skutecznie punktowała lewoskrzydłowa gospodyń (22:24). Piłkę setową wykorzystały zawodniczki SMS-u i wygrały tę partię 22:25.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia tarnowianek 4:1. 5 punkt zdobyła atakiem po prostej Klaudia Grzelak (5:3). Skutecznie na prawej stronie także Asia Sikorska (6:4). Dobra zagrywka tarnowianek dała prowadzenie 8:4. Dwa punkty z rzędu zdobyła z obejścia Magda Pytel (10:5). W następnej akcji punktowała zawodniczka gospodyń. SMS odrobił 4 punkty (11:10). Do remisu doprowadził as serwisowy zawodniczki Szkoły Mistrzostwa Sportowego (12:12). Chwilę później błąd odbicia popełniła środkowa Szczyrku. 14 punkt dla swojej drużyny zdobyła ze środka Magda Jurczyk (14:13). W następnej akcji dobrze blokiem zagrały tarnowianki. Dołożyła do tego asa serwisowego Jurczyk (16:13). Przy stanie 18:14 dla Tarnowa wygrała walkę na siatce Magda Pytel. Siatkarki Grupy Azoty PWSZ już do końca seta kontrolowały wynik i wygrały tę partię 25:17.

Trzeci set tarnowianki zaczęły od prowadzenia 3:1. Przy stanie 4:3 skutecznie atakowała na lewej stronie Magda Szabó (5:3). Do remisu doprowadziła dobra zagrywka gospodyń (6:6). W następnej akcji punktowała Asia Sikorska. Atak w siatkę zawodniczki ze Szczyrku dał prowadzenie tarnowiankom (8:6). Przy stanie 9:9 plasem w środek boiska popisała się przyjmująca SMS-u. W odpowiedzi obiła blok Klaudia Grzelak (10:10). Chwilę później zepsuła zagrywkę Asia Sikorska. 11 oczko zdobyła mocnym atakiem po prostej Grzelak. W następnej akcji w ten sam sposób skutecznie punktowała Magda Szabó (12:11). Przy stanie 12:12 wygrała walkę na siatce Paulina Bałdyga. Rozgrywająca SMS-u kiwnęła w środek boiska (13:14). W następnej akcji błąd w ataku popełniła Magda Jurczyk (13:15). 14 punkt dla Grupy Azoty zdobyła Asia Sikorska. Gospodynie wysunęły się na prowadzenie 14:17. O czas poprosił Michał Betleja. Kontaktowy punkt zdobyła zagrywką Magda Szabó (16:17). Do remisu doprowadził skuteczny blok tarnowianek (17:17). Przy stanie 20:20 przeciwniczki wykorzystały kontrę. Końcówka tej partii była zacięta. Ważny punkt blokiem zdobyły tarnowianki (23:22). Ostatecznie siatkarki Grupy Azoty PWSZ wygrały tę partię 25:23 i prowadziły w całym spotkaniu już 2:1.

Czwartego seta tarnowianki rozpoczęły od prowadzenia 4:1. Przy stanie 5:3 skuteczną akcję ze środka zagrały gospodynie. W następnej akcji punktowała Magda Pytel. Szczyrk odrobił straty (6:6). Dobra postawa tarnowianek oraz błędy gospodyń spowodowały, że na tablicy pojawił się wynik 11:7. Przy stanie 15:14 dla Grupy Azoty pomyliła się na zagrywce środkowa SMS-u. W następnej akcji mocnym atakiem odpowiedziały gospodynie 16:15. Przy remisie 16:16 zawodniczka Szczyrku zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki. Wówczas o czas poprosił Michał Betleja. Po nim skutecznie z obejścia atakowała Magda Pytel (17:17). Rywalki objęły dwupunktowe prowadzenie (20:18). O drugą przerwę poprosił szkoleniowiec Grupy Azoty. Po niej zablokowana została tarnowska zawodniczka, w następnej akcji skutecznie na pojedynczym bloku Szabó (21:19). Przy stanie 23:21 dla gospodyń punkt zdobyła ich atakująca. Tarnowianki broniły piłek setowych. Gdy było po 24 skutecznie zagrały blokiem. Mecz zakończyła atakiem Asia Sikorska.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska