Zwycięstwo z Włocławkiem 3:0

27.01.2019

We wczorajszym spotkaniu w ramach 22 kolejki I ligi siatkówki kobiet, siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pewnie pokonały zespół z Włocławka 3:0 (25:15, 25:19, 25:23).

Tarnów rozpoczął mecz w składzie: Aleksandra Mikołajewska, Joanna Sikorska, Magdalena Pytel, Magdalena Jurczyk, Paulina Głaz, Klaudia Grzelak oraz Aleksandra Guzikiewicz-Kielar (libero).

Początek pierwszej partii był zacięty.  Przy stanie 4:5 dla gospodarzy urazu kolana doznała nasza rozgrywająca – Aleksandra Mikołajewska. Na boisku pojawiła się Paulina Bałdyga. Zespół z Włocławka wysunął się na prowadzenie 4:8. O czas poprosił Michał Betleja. Po niej nasze rywalki utrzymywały cztery punkty przewagi (6:10). Dobra zagrywka Magdy Pytel pozwoliła odrobić straty (8:10). Na lewym skrzydle skutecznie zaatakowała przyjmująca Włocławka (8:11). Odpowiedziała tym samym Paulina Głaz. Błędy rywalek oraz dobre ataki Joanny Sikorskiej spowodowały, że Tarnów objął prowadzenie 12:11. O przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Włocławka. Po niej tarnowianki wysunęły się na prowadzenie już 20:12. Dobrze na środku spisywała się Magda Jurczyk (22:13). Grupa Azoty PWSZ Tarnów już do końca seta kontrolowała wynik, a ostatni punkt w tej partii zdobyła Magdalena Pytel (25:15).

Początek drugiego seta również był zacięty (7:7). Przy stanie 9:7 o czas poprosił trener Włocławka. Po nim nie udało się przyjąć rywalkom zagrywki Magdy Pytel (10:7). W następnej akcji skutecznie na lewym skrzydle zaatakowała zawodniczka WTS-u (10:8). Tarnowianki cały czas w tym secie utrzymywały 2-3 punktową przewagę, w końcówce seta zwiększyły ją i pewnie wygrały drugą partię 25:19.

Na początku trzeciego seta na boisku pojawiły się Magda Szabó i Sabina Podlasek. Pierwszy punkt trafił na konto Włocławka. W następnej akcji świetnie po prostej z prawego skrzydła zaatakowała Magda Szabó, chwilę później zdobyła też asa serwisowego (2:1). Problemy z przyjęciem tarnowianek sprawiły, ze WTS objął prowadzenie 2:5. Paulina Głaz zdobyła atakiem po skosie 3 punkt dla swojego zespołu. Odpowiedziała tym samym zawodniczka Włocławka (3:6). Przy stanie 4:9 Michał Betleja wziął czas. Po niej drużyna gospodarzy nadal utrzymywała sporą przewagę 6:12. Wówczas o drugą przerwę dla swojej drużyny poprosił trener Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Chwilę później za Sabinę Podlasek do gry weszła Joanna Sikorska. Włocławek utrzymywał przewagę (12:16). Tarnowianki skutecznie postawiły blok, a w następnej akcji kiwką zdobyła punkt Paulina Głaz (14:16). O czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Dobrze w ataku spisywała się Joanna Sikorska (20:21). Skutecznie na prawym skrzydle punktowała zawodniczka Włocławka (20:23). Chwilę później obiła blok Sikorska. 22 punkt dla Tarnowa zdobyła z przechodzącej piłki Magdalena Pytel, w kolejnej akcji skutecznie postawiła pojedynczy blok, doprowadzając tym samym do remisu. Dwa dobre ataki Sikorskiej skończyły tę partię (25:23) oraz cały mecz 3:0.

MVP meczu została wybrana Joanna Sikorska.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska