Tarnowskie siatkarki wygrywają z Opolem 3:1

13.01.2019

We wczorajszym meczu Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonała Uni Opole przed własną publicznością 3:1 (25:16, 13:25, 25:23, 25:14).

Tarnów rozpoczął mecz w składzie: Paulina Bałdyga, Joanna Sikorska, Magdalena Szabó, Magdalena Jurczyk, Magdalena Pytel, Paulina Głaz oraz Klaudia Grzelak (libero).

Mecz zagrywką rozpoczęła Marta Ciesiulewicz, jednak posłała piłkę w aut i pierwszy punkt powędrował na konto Grupy Azoty, w następnej akcji Maternia popełniła błąd w ataku (2:0). Dobre zagrywki Magdy Jurczyk oraz błędy Opolanek spowodowały, że Tarnów wysunął się na prowadzenie 4:0. Dobra gra na środku Joanny Pacak oraz wykorzystane kontry Uni doprowadziły do stanu 8:6. Następnie Magda Pytel zdobyła punkt bezpośrednio z zagrywki, jednak kolejny serwis zagrała w aut (10:7). Skutecznie ze środka zaatakowała Magda Jurczyk (11:7). Dobrze w tym elemencie spisywała się przyjmująca Uni – Ilona Gierak (13:11). Tarnowianki skutecznie wykorzystywały kontry (15:11), a punktowała w ataku Paulina Głaz (16:13), odpowiadała tym samym Gierak. W następnej akcji wygrała przepychankę na siatce Paulina Bałdyga (17:14). Długą wymianę skończyła atakiem w siatkę Gierak (18:14), wówczas o przerwę poprosił trener Opola. Po niej, tarnowianki pewnie dążyły do wygrania tej partii (22:16). Po kolejnym czasie dla Uni, Magda Szabó zdobyła bezpośredni punkt z zagrywki, później piłkę przechodzącą wykorzystała Magda Jurczyk i Tanów objął prowadzenie w tym meczu 1:0.

Drugiego seta rozpoczęła zagrywką Paulina Bałdyga. Pierwszy punkt dla Uni zdobyła atakiem ze środka Witowska. Seria dobrych zagrywek Marty Ciesiulewicz dała prowadzenie jej drużynie (0:4). Pierwszy punkt dla Tarnowa zdobyła z lewego skrzydła Joanna Sikorska. Następną akcję skończyła plasem Gierak (1:5). Joanna Pacak wykorzystała przyjęcie na drugą stronę Pauliny Głaz (1:6). Wtedy o czas poprosił Michał Betleja. Po nim Uni zatrzymało w ataku Sikorską, później w siatkę trafiła Głaz. Przy stanie 4:12 w Tarnowie przeprowadzono podwójną zmianę, na boisku pojawiły się: Aleksandra Mikołajewska i Sabina Podlasek. Punkt ze środka zdobyła Magda Pytel. Opole cały czas utrzymywało sporą przewagę. Do gry wróciły: Paulina Bałdyga i Joanna Sikorska. Marta Ciesiulewicz ponownie zdobyła punkt z zagrywki, a następnie w aut zaatakowała Sikorska. Paulina Bałdyga zrobiła błąd na siatce i o czas poprosił Michał Betleja (6:17). Po nim skutecznie atakowała Szabó na prawym skrzydle. Opole konsekwentnie dążyło do wygrania drugiej partii, Maternia dobrze spisywała się w ataku. Za nią na zagrywkę weszła Sobiczewska. Przy stanie 12:21 błąd przejścia linii trzeciego metra popełniła Sikorska. W następnych akcjach skutecznie grały Opolanki i wyrównały stan rywalizacji 1:1.

Tarnowianki rozpoczęły trzeciego seta od prowadzenia 5:3. Skutecznie zaatakowała z obejścia Pytel. Opolanki odpowiedziały akcją ze środka (6:5). Do remisu doprowadził serwis Joanny Pacak. W następnej akcji z drugiej linii zaatakowała Sikorska. Opole wysunęło się na prowadzenie 8:10, wtedy o czas poprosił Michał Betleja. Przy stanie 12:10 Magda Szabó kiwnęła w siatkę. W następnej akcji skutecznie po skosie zaatakowała Paulina Głaz, później obiła blok Maternia (12:14). Dobry serwis Joanny Sikorskiej doprowadził do remisu. O przerwę poprosił trener Opola. Po nim kłopoty z przyjęciem miała Ilona Gierak (15:14). W szeregach Uni nastąpiła podwójna zmiana, na boisku pojawiły się: Gajer i Sobiczewska. Dobra gra Klaudii Grzelak pozwoliła na wyprowadzenie skutecznych kontr (17:14). O drugi czas poprosił trener Uni. Po nim udało się Opolankom odrobić straty i przy stanie 21:20 to Michał Betleja wziął czas. Końcówka tego seta była zacięta, jednak to tarnowianki wygrały tę partie 25:23.

Czwarty  set rozpoczął się od prowadzenia Grupy Azoty 3:1. Świetnie na środku spisywały się Jurczyk i Pytel (5:2). Przy stanie 6:2 trener Opola wziął czas . Dwa razy pomyliła się w ataku Marta Ciesiulewicz, w następnej akcji została zablokowana (10:5). Za nią do gry weszła Oliwia Michalak. Magda Szabó i Joanna Sikorska skutecznie punktowały. O drugi czas poprosił trener Uni. Przy stanie 14:9 dla  Tarnowa dobrze w ataku zachowała się Magda Jurczyk, w następnej akcji popisała się pojedynczyk blokiem Pytel. Grupa Azoty powiększyła swoją przewagę do dziewięciu punktów (18:9). Na boisku po stronie Opola pojawiły się: Gajer i Sobiczewska. Skutecznie na prawej stronie grała Sikorska, w następnej akcji pomyliła się Gierak (20:10). Tarnowianki nie roztrwoniły sporej przewagi i wygrały tę partię 25:14 i cały mecz 3:1.

MVP spotkania została wybrana rozgrywająca Grupy Azoty PWSZ Tarnów – Paulina Bałdyga.

Tekst: Aleksandra Kaczyńska