Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów Witamy w Tauron Lidze!

Aktualności

Grupa Azoty PWSZ Tarnów pokonuje Szóstkę Mielec 3:0

06.01.2019

W pierwszym meczu tego roku siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów pokonały Szóstkę Mielec 3:0 (26:24, 25:15, 25:19).

Tarnowianki rozpoczęły w składzie: Szabó, Gliniecka, Jurczyk, Pytel, Bałdyga, Sikorska oraz Grzelak (libero).

W pierwszej akcji meczu zablokowana została na lewym skrzydle Pfeifer-Jucha przez Jurczyk i Sikorską. Drugi punkt dla Tarnowa zdobyła zagrywką Paulina Bałdyga. W następnej akcji znów dobrze w bloku Jurczyk, później źle przyjęła Dominika Mikołajewska (4:0). Wówczas o przerwę poprosił Roman Murdza. Po niej długą wymianę kończy atakiem po skosie Pfeifer-Jucha (4:1). Mielczanki doprowadziły do remisu. Skutecznie ze środka Jurczyk, a chwilę później Natalia Murdza zaatakowała w aut (7:5). Siatki dotknęła Paulina Bałdyga, następnie Dominika Mikołajewska obiła blok (8:9). 9 punkt dla Tarnowa zdobyła Marcelina Gliniecka, następnie posłała zagrywkę w aut (9:10). Na wyczyszczonej siatce świetnie atakowała Szabó (10:10). Odpowiedziała skutecznie Mikołajewska. Dobrze w ataku spisywały się Sikorska i Cur. Zespoły toczyły zaciętą walkę w tej fazie seta. Przy stanie 21:21 dobrze po skosie Sikorska. Ofiarnie w obronie grały mielczanki, Dominika Mikołajewska kiwnęła z drugiej linii w środek boiska (22:22). Zablokowana została Gliniecka (22:23). Odpowiedziały skuteczną akcją ze środka tarnowianki, plasowała po prostej w róg boiska Sikorska i tym samym Grupa Azoty PWSZ Tarnów miała piłkę setową (24:23). Jednak kiwnęła tuż za blok lewoskrzydłowa z Mielca (24:24). Skutecznie atakowała Gliniecka i druga piłka setowa dla zespołu z Tarnowa. Na zagrywkę udała się Sikorska, która zdobyła z niej bezpośredni punkt i zakończyła tę partię 26:24.

Drugiego seta rozpoczęła zagrywką Gorzkiewicz. W zespole z Tarnowa świetnie zaatakowała Jurczyk. W następnej akcji skutecznie Marcelina Gliniecka po skosie (2:0). Pfeifer-Jucha w siatkę, później Dominika Mikołajewska dobrze z prawego skrzydła (3:1). Cur zablokowała Sikorską i zdobyła dla swojej drużyny 2 punkt. Marcelina Gliniecka skutecznie zaatakowała po bloku (4:2), udana kontra tarnowianek z prawego skrzydła dała im prowadzenie 5:2. Następnie skutecznie ze środka Cur, chwilę później źle przyjęła Grzelak (5:4). Środkowa z Mielca zepsuła zagrywkę, a po niej Marcelina Gliniecka zagrała asa serwisowego (7:4). W następnej akcji Murdza wciska piłkę między siatkę a blok (7:5). Magdalena Szabó i Joanna Sikorska dobrze spisywały się w ataku (9:5). Dwa punkty z rzędu trafiły na konto Mielca (9:7). Obiła blok Szabó, kolejną długą wymianę skończyła walką na siatce Gorzkiewicz (10:8). Sikorska atakowała nad blokiem (11:8). Przy stanie 13:10 do gry za Mikołajewską weszła Ola Mich. Dobre serwisy Sikorskiej dały prowadzenie Grupie Azoty PWSZ Tarnów 15:10. Podwójna wystawa w drużynie Mielca (16:10), chwilę później zaatakowała w siatkę Gliniecka. Z obejścia skutecznie Pytel, która w następnej akcji skończyła także piłkę przechodzącą (18:11). O czas poprosił trener Szóstki. Po nim posłała zagrywkę w aut Gliniecka. Podwójna zmiana w obu drużynach. 13 punkt dla Mielca zdobyła Matejko, odpowiedziała kiwką w środek boiska Podlasek. Zmiana powrotna w Tarnowie. Obiła blok Ola Mich (20:14), tak samo zdobyła punkt Szabó. Sikorska kiwnęła do linii (22:14). Ze środka zaatakowała Cur, później dobrze ze skrzydła Gliniecka (23:15). Zmiana powrotna w Mielcu. Następnie kłopoty z przyjęciem miały zawodniczki Szóstki i kontrę wykorzystały tarnowianki (24:15). Długą wymianę kończy Gliniecka i Tarnów objął prowadzenie 2:0 w tym meczu.

3 seta rozpoczęła Paulina Bałdyga, utrudniła rywalkom przyjęcie, a Szabó skończyła piłkę przechodzącą. W odpowiedzi punkt ze skrzydła zdobyła Matejko. Siatkę w bloku dotknęły zawodniczki Szóstki. W aut zaatakowała Magda Jurczyk (2:2). Sikorska skutecznie na prawej stronie, następnie Murdza atakowała w aut (4:2). Matejko z prawego skrzydła po skosie, w kolejnej akcji skutecznie Magda Pytel ze środka (5:3). Gliniecka zdobyła punkt z przechodzącej piłki. Joanna Sikorska dobrze z drugiej linii, jednak później posłała zagrywkę w aut (7:5). Obiła blok Gliniecka, skutecznie zaatakowała Matejko (8:6). Szabó zdobyła punkt na lewej stronie, a w Mielcu ciężar gry wzięła na siebie Matejko (10:7). Szabó posłała asa serwisowego. Za Dominikę Mikołajewską weszła na boisko Ola Mich. Długą wymianę skończyła atakiem Cur (13:9). Dobrze ze środka Jurczyk, chwilę później w siatkę Sikorska (14:10). Niedokładne przyjęcie Glinieckiej spowodowało, że punkt zdobyły mielczanki, chwilę później skutecznie atakowała Magda Pytel (15:10). W Mielcu dwa błędy popełniła Matejko, wówczas o czas poprosił Roman Murdza (17:13). Po przerwie Pytel atakowała z obejścia, następnie Gliniecka zepsuła zagrywkę (18:14). Przy stanie 21:16 drugi czas wziął trener Szóstki. Po nim dotknęła siatki Jurczyk,  następnie plasowała piłkę Sikorska (22:17). Gliniecka skutecznie obiła blok, w ten sam sposób zdobyła punkt Natalia Murdza. Pierwszą piłkę meczową posłała w siatkę Magda Jurczyk, ale w następnej akcji skutecznie blokowała Pytel. Tarnowianki wygrały tę partię 25:19 i cały mecz 3:0.

 

Tekst: Aleksandra Kaczyńska

Foto: Tomasz Schenk